Уявіть собі це. Звучить ваша улюблена пісня, і ви не можете втриматися від того, щоб не затанцювати. Ви відпалюєте щосили, і через хвилину-другу ваше серце калатає так сильно, що здається, ніби воно готове вискочити з грудей. Ви не можете не задатися питанням, чи вважаються танці кардіотренуванням.
Ну, це залежить від обставин. MigNews поділиться думкою експертів з цього приводу. Якщо ви сподіваєтеся використовувати танці як кардіотренування, ось що вам слід мати на увазі.
Чи вважаються танці кардіотренуванням?
Танці – це дуже широке поняття. Воно може означати все, що завгодно: від відвідування танцювального кардіо-класу в тренажерному залі до запалювання на весіллі (або на кухні) і відвідування занять з техніки балету або хіп-хопу. Структура занять і точні рухи, які ви виконуєте, можуть істотно вплинути на фітнес-користь, яку ви отримаєте від занять танцями.
Фізіологиня Рейчел Рід каже, що кардіовправи визначають як структуровані, повторювані рухи, що виконуються для поліпшення кардіореспіраторної підготовки. «Часто, коли ми думаємо про кардіореспіраторний фітнес, ми маємо на увазі стійку здатність серця і дихальної системи ефективно забезпечувати м’язи киснем», – каже вона. За її словами, щоб домогтися таких адаптацій, зазвичай потрібна безперервна робота в постійному режимі.
Однак кардіотренування можна проводити і з високою інтенсивністю інтервалів, які працюють на анаеробну систему, що забезпечує короткі навантаження. Головне, щоб пульс був досить високим.
Експерти рекомендують здоровим дорослим людям щотижня приділяти щонайменше 150 хвилин кардіотренуванням помірної інтенсивності (рівень навантаження чотири-п’ять за шкалою від одного до десяти) або 75 хвилин енергійним кардіотренуванням (рівень навантаження шість або вище). Докторка Рід каже, що дотримання цих рекомендацій не тільки підвищує рівень серцево-судинної підготовки, а й знижує ризик серцевих захворювань і передчасної смерті, а також просто покращує загальну якість життя.
Танці кілька днів на тиждень, безумовно, допоможуть вам досягти цих показників. Але тільки в тому разі, якщо ви не просто розгойдуєтеся взад-вперед, а й інтенсивно рухаєтеся. «Інтенсивність залежить від того, які танці ви робите, і що ви за ними приховуєте», – каже Шанна Нельсон, генеральна директорка Jazzercise. Також потрібно враховувати, в якій фізичній формі ви перебуваєте від початку. У людини з ослабленим здоров’ям пульс буде частішати швидше, ніж у велосипедиста-професіонала з великим стажем».
«Чесно кажучи, будь-який рух тіла під ритмічну музику – це досить добре», – каже докторка Джилліан Деското.
Чи вважаються танці кардіотренуванням: у танців як кардіо є свої обмеження
Так, танці абсолютно точно можуть бути способом для звичайної людини рухатися достатньо, щоб підтримувати свою кардіореспіраторну форму, каже докторка Рід. «Але, звісно, якщо ви хочете підготуватися до марафону або маєте на увазі якусь дуже специфічну адаптацію, це не підготує вас до успіху», – каже вона.
Також може бути складно постійно збільшувати навантаження, дотримуючись стратегії прогресуючого перевантаження, що дуже важливо, якщо ви хочете продовжувати адаптацію у фітнесі. Але це не неможливо. Наприклад, Деско каже, що ви можете посилити аеробний стимул, якщо будете танцювати швидше, додасте більше стрибків тощо.
Однак ці великі та швидкі рухи можуть бути досить напруженими. Хоча танцювати може кожен, докторка Рід попереджає, що для того, щоб танці були досить інтенсивними та змушували частішати серцебиття, вони, найімовірніше, будуть високо ударними вправами та вимагатимуть від вас пристойного балансу й координації. Тому танці, які вважаються кардіо, – не найдоступніша форма вправ. «Якщо у вас є фізичні обмеження, вам буде складніше зрозуміти, як адаптувати тренування», – каже вона.
Навіть якщо ви не робите з танцю кардіотренування, він все одно приносить користь
Звісно, кардіотренування – не єдина причина, через яку варто рухатися. Особливо якщо ви новачок у фітнесі, Деското зазначає, що танці потенційно можуть поліпшити вашу гнучкість, баланс, координацію, спритність, силу і міць. «Хоча це залежить від обраного вами жанру», – каже вона. Але навіть якщо ви просто плавно погойдуєтеся під радіо, це все одно допоможе додати трохи руху у ваш день. А це саме по собі може бути корисним для вашого здоров’я».
Доведено, що танці також корисні для вашого мозку. Одне з досліджень 2018 року, проведене серед літніх людей, показало, що вони мають значний когнітивний вплив. «Користь є для будь-якого віку», – каже Деското. «Розв’язання проблем, яке відбувається під час танцю, винахід рухів, творчість – усе це сприяє здоров’ю нашого мозку».
Танці під музику також можуть змусити ваше серцебиття бути трохи легшим, ніж в іншому випадку. «Є деякі дані, які свідчать про те, що, коли люди рухають тілом під музику, це може знизити їхню оцінку сприйманого навантаження», – каже докторка Рід. Це означає, що ви, найімовірніше, працюватимете старанніше, навіть не усвідомлюючи цього, тому що вас підганяє музика. «Це майже як ментальна стимуляція, щоб натиснути ще трохи», – каже вона.
Можливо, найголовніше, що танці – це просто веселощі і чудовий спосіб налагодити контакт з іншими людьми. «Після одного тренування ви, ймовірно, відчуєте піднесений настрій і зменшення почуття тривоги», – каже докторка Рід. Це може означати, що ви з більшою ймовірністю продовжите заняття». Деското каже, що, згідно з дослідженнями, танці мають вищий показник прихильності, ніж традиційні види кардіо. Неважко зрозуміти, чому.
Як отримати максимальний кардіопідсилювач під час танців
Щоб отримати максимальну користь від танцювального тренування, намагайтеся весь час рухатися. Навіть якщо ви зіпсуєте хореографію, аеробна система працюватиме сильніше, якщо ваше тіло перебуватиме в русі.
Також намагайтеся танцювати «на повну котушку», тобто робіть рухи якомога ширшими. Витягуйте кінцівки в довжину, а не притискайте їх до тіла. Стрибайте високо вгору, а не просто підстрибуйте близько до землі. Це змусить ваше серце працювати сильніше, щоб підтримувати помірне або навіть енергійне навантаження. Оскільки у вас немає обважнювачів, щоб збільшити навантаження, все залежатиме від того, наскільки сильно ви готові працювати.
Висновок? Якщо танці – це те, що ви любите робити, прийміть це. Тільки тримайте свої очікування під контролем. «Якщо ви хочете займатися танцями як кардіотренуванням, коли решту часу ви не дуже активні, або якщо ви новачок у регулярних заняттях спортом, я вам дуже раджу», – каже докторка Рід. «Тільки, найімовірніше, це не наблизить вас до хороших результатів у майбутньому напівмарафоні».
А як щодо кікбоксингу? Це кардіо чи силове тренування? Тут ми ділилися відповіддю на це запитання.
Залишити відповідь