Найкращий час дня для прийому вітаміну D, щоб отримати максимальну користь

У майбутньому на вас чекає більше енергії та менше занепокоєння.

Вітамін D має безліч переваг для здоров’я: від зменшення запалення до поліпшення настрою. Але, незважаючи на його важливість, дефіцит вітаміну D неймовірно поширений у всьому світі. Але чи є найкращий час дня для прийому вітаміну D? Як правильно його приймати?

MigNews поділиться всім важливим, що потрібно знати про вітамін D, зокрема точний час для оптимального засвоєння.

Користь вітаміну D

Прогулянка в сонячний день може дати вам заряд вітаміну D, але чи дає добавка той самий ефект? Експерти стверджують, що так. «Вітамін D – найважливіша поживна речовина, що має потужні антиоксидантні властивості і безпосередньо впливає на багато функцій нашого організму, органи та загальний стан здоров’я», – каже дієтологиня Бріджит Цейтлін. За словами Цейтлін, якщо ви відчуваєте брак енергії, вітамін D також може надати вам сил.

Крім поліпшення імунної функції та профілактики застуди й інфекцій, вітамін D може сприяти здоров’ю кісток і зубів. Вона допомагає організму засвоювати кальцій, знижує ризик розвитку діабету 2 типу, регулює рівень цукру в крові, і навіть знижує ймовірність розвитку деяких видів раку, зменшуючи запалення в організмі, каже Цейтлін.

«Є також дослідження, які дають змогу припустити, що вітамін D відіграє роль у поліпшенні настрою та психічного здоров’я, знижуючи рівень тривоги та депресії. Адже вітамін D зменшує запалення в мозку», – каже Цейтлін. Усе це свідчить про те, що вітамін D може стати невеликим, але дієвим способом допомогти вам досягти своїх цілей у сфері здоров’я – як фізичного, так і психічного.

Найкращий час дня для прийому вітаміну D

Не існує чарівного, універсального часу, коли кожен повинен приймати вітамін D. Однак експерти зазвичай рекомендують приймати його вранці, в ідеалі – під час сніданку або першого прийому їжі за день. «Для багатьох людей зручно приймати вітамін D – або будь-який інший вітамін – вранці», – каже Кордінг. «Це може стати частиною вашого щоденного ритуалу з приведення себе до ладу». Ви можете тримати упаковку поруч із кавоваркою, щоб не забути прийняти одну таблетку, додає вона.

Прийом вітаміну D в пізній час доби може бути не настільки ефективним, якщо ви хочете отримати всі переваги. А деякі дані свідчать про те, що він може негативно вплинути на ваш сон. «Обмежені дані свідчать про те, що він може впливати на вироблення мелатоніну», – каже дієтологиня Соня Анджелоне. «Я не бачила, щоб це було проблемою, якщо вживати його перед сном, проте зазвичай я не рекомендую це робити».

Зрештою, вітамін D найкраще діє, якщо приймати його з їжею і водою. Тож ви можете запланувати приймання добавок на час прийому їжі. «Вітамін D – жиророзчинний вітамін. Це означає, що ваш організм використовує те, що йому потрібно в цей момент, а решту зберігає в жирових клітинах. Тому організм буде витягувати вітамін D з жирових клітин, коли йому це знадобиться протягом дня», – пояснює Цейтлін.

«Дослідження показали, що вітамін D краще підвищує рівень у крові, якщо приймати його разом із жировмісною їжею», – додає Анджелоун. Тож приймайте вітамін D з ложечкою арахісового масла. А ще краще – з повноцінним сніданком, щоб домогтися максимального ефекту.

Кому слід приймати вітамін D та як отримати більше вітаміну D?

Якщо ви подумуєте про добавку вітаміну D, варто попросити лікаря зробити аналіз крові, щоб переконатися, що ваш рівень справді низький, каже Анджелоун. «Важливо перевірити рівень вітаміну D у крові, перш ніж приймати добавку, щоб знати, скільки її приймати», – додає вона. Для підтримання здорового рівня вітаміну D потрібен рівень циркулюючого 25-гідроксивітаміну D понад 30 нг/мл. тому, якщо він нижчий за цей рівень, лікар може порадити вам приймати добавки.

Вітамін D також може бути корисним під час вагітності або годування груддю (але спочатку обов’язково проконсультуйтеся з лікарем). «Жінкам, які годують грудьми, варто розглянути більш високі дози – наприклад, 5000 одиниць на день, а не 600. І тоді вам не доведеться окремо годувати дитину вітаміном D», – каже Цейтлін.

Якщо ви страждаєте від частих перепадів настрою, втрати енергії, втоми, тривоги та/або депресії, вживання вітаміну D може виявитися корисним, каже Цейтлін. Проте, це не одномоментне вирішення проблеми і не заміна ліків. «Додавання вітаміну D у ваш розпорядок дня може допомогти зменшити вираженість симптомів. Але, якщо ви приймаєте будь-які ліки, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж додавати будь-які добавки», – говорить вона.

Більшість людей можуть отримувати вітамін D з таких продуктів харчування, як олія печінки тріски, форель, лосось і гриби, каже дієтологиня Кері Ганс. Але якщо у вашому раціоні не вистачає вітаміну D, можливо, є сенс приймати щоденні добавки. Це особливо актуально для веганів, вегетаріанців і людей, які їдять не так багато продуктів тваринного походження, каже Ганс.

Ще один простий спосіб підвищити рівень вітаміну D? Гуляти на свіжому повітрі. «Що більше часу ви проводите на сонці, то більше вітаміну D ви отримуєте», – каже Цейтлін. «Але і просто вплив сонця на обличчя, вдихання свіжого повітря можуть поліпшити настрій і психічний стан».

Чи є вітаміни, які ми всі зобов’язані приймати на регулярній основі? Відповідь ви дізнаєтеся тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.