Йогурт сам по собі сповнений пробіотиків, тобто хороших бактерій, які живуть у вашому кишківнику та полегшують перетравлення їжі. Однак учені з Journal of Nutrition бажали з’ясувати, який саме йогурт відновлює мікрофлору кишківника. Вони виявили, що додавання меду в йогурт допомагає пробіотикам зберігатися ще довше в процесі травлення.
MigNews пропонує дізнатися більше про те, чому мед і йогурт – ідеальне поєднання для кишківника, а також про користь кожного інгредієнта окремо.
Який йогурт відновлює мікрофлору кишківника: чому мед у йогурті корисний
Додавання меду в йогурт не здається чимось революційним. Можливо, ви вже додаєте цей натуральний підсолоджувач у свій йогурт, щоб зробити його ще смачнішим. Але, як показало дослідження, мед також може слугувати захисним засобом для пробіотиків у йогурті, допомагаючи їм вижити в травному тракті досить довго, щоб дістатися до тонкого кишківника, де хороші бактерії можуть справити найбільший позитивний вплив на кишкову оболонку, засвоєння поживних речовин і здоров’я мікробіома.
Зокрема, було виявлено, що конюшиновий мед значно підвищує виживаність пробіотика Bifidobacterium animalis у тонкому кишківнику. Тож наступного разу, коли ви будете в магазині, постарайтеся звернути увагу на цей сорт! Існує понад 300 унікальних видів меду, всі вони походять із різних квіткових джерел. Конюшиновий мед отримують із нектару рослини конюшина.
Отримані результати «дають змогу припустити, що додавання конюшинового меду в йогурт може бути практичним способом підвищення ефективності пробіотиків. Це потенційно може сприяти подальшій підтримці здоров’я кишківника», – каже дієтологиня Джессі Вінстед.
- Ще один момент: під час дослідження було протестовано чотири інші сорти меду. Але найбільш значні переваги для здоров’я кишківника були виявлені в конюшиновому меді.
Інші корисні інгредієнти в меді та йогурті
Хоча мед і йогурт разом – це поєднання, створене на небесах, окремо вони також мають безліч корисних властивостей. Ось список основних поживних речовин, що містяться в обох продуктах.
Користь йогурту:
- Пробіотики. Більшість сортів йогурту (чи то грецький, чи то скайра, чи то кефір, чи то звичайний йогурт) містять певну кількість живих активних культур, які також відомі як пробіотики. Усі ці пробіотичні штами (яких існує безліч!) допомагають підтримувати здоровий мікробіом кишківника і регулювати роботу кишківника.
- Протеїн. Протеїн у наші дні на піку популярності, і це справедливо. Як зазначає Piedmont Healthcare, цей важливий макроелемент допомагає нарощувати суху мускулатуру, насичувати кров киснем, зміцнювати кістки та підтримувати ситість і енергію протягом усього дня.
- Кальцій. Більшість йогуртів на молочній основі також містять значну кількість кальцію – надважливого мінералу, що допомагає зміцнювати та підтримувати здоров’я кісток, зубів і кровоносних судин. Хоча кальцій можна отримати і з інших продуктів (наприклад, з таких овочів, як шпинат і капуста, тофу і мигдалеве молоко), йогурт і молоко на молочній основі, як правило, містять найбільшу кількість кальцію в одній порції.
Користь меду:
- Антиоксиданти. Мед містить велику кількість антиоксидантів – природних речовин, які допомагають уповільнити руйнування клітин і потенційно захищають організм від деяких захворювань. Вживання багатих на антиоксиданти продуктів (таких як мед, ягоди і бобові) допомагає нейтралізувати вільні радикали (нестабільні молекули кисню) в організмі, які у великих кількостях можуть сприяти запаленню і пошкодженню клітин.
Скільки меду ви повинні використовувати?
«Для досягнення оптимальних результатів у дослідженні пропонується використовувати від однієї до двох столових ложок конюшини меду на порцію (близько 180 мл йогурту), щоб підвищити виживаність пробіотиків під час травлення», – каже Вінстед.
- Тільки пам’ятайте: Хоча мед є натуральним підсолоджувачем, краще не переборщувати з ним. У двох столових ложках меду міститься близько 34 грамів цукру, що для людей з діабетом або високим рівнем цукру в крові може призвести до стрибка цукру в крові, а отже, до погіршення симптомів.
- ВАЖЛИВО: Якщо у вас алергія на пилок або укус бджоли, можливо, вживання меду викличе легке загострення деяких симптомів алергії, таких як свербіж та набряк. У такому разі зверніться до свого лікаря, щоб здати аналізи, і розгляньте альтернативні варіанти підсолоджувачів, наприклад, агаву.
Висновок: який йогурт відновлює мікрофлору кишківника?
Додавання однієї-двох столових ложок меду з конюшини до йогурту може допомогти пробіотикам довше протриматися в кишківнику, а хорошим бактеріям – отримати всі переваги для здоров’я травлення. Але крім цього, це просто смачне (і поживне!) поєднання.
Вам потрібно ще трохи натхнення? Ось кілька способів зробити ваш йогурт із медом смачнішим завтра вранці:
- Додайте подрібнені яблука, корицю і мускатний горіх, щоб отримати смак яблучного пирога.
- Змішайте свіжий розмарин і персики з медом.
- Посипте фісташками і гранатовими зернами, щоб надати їм хрускоту.
А ось і ваш шанс проявити творчий підхід! Покопайтеся в коморі або холодильнику і знайдіть фрукти, овочі, горіхи та спеції, які у вас вже є, щоб насолодитися своїми власними йогуртовими ласощами, натхненними медом.
Чи погладшали ви в ділянці живота, чи у вас просто здуття живота? Ось як зрозуміти, в чому різниця.
Залишити відповідь