Як поліпшити мікробіом піхви і чому це важливо?

Дізнайтеся, що корисно їсти для здорової піхви.

Більшість із нас добре знайомі з мікробіомом кишківника – місцем проживання корисних бактерій, які впливають на загальне здоров’я і самопочуття. Але мікробіом піхви вивчений не так добре. Сьогодні ми пропонуємо заглибитися в це питання, а також розібрати, як поліпшити мікробіом піхви за допомогою найпростіших звичок.

MigNews з’ясував, що мікробіом піхви може стати ключем до розуміння нашого гормонального здоров’я. Як повідомляє дієтологиня Ханна Алдерсон, ці два фактори нерозривно пов’язані між собою, а дослідження навіть показали зв’язок між мікробіомом піхви і передчасними пологами.

Як наші гормони впливають на мікробіом піхви?

Мікробіом вашої піхви перебуває в симбіотичному, двонаправленому зв’язку з вашими гормонами, як пояснює гінеколог Аміт Шах. «Гормони, особливо естроген, мають глибокий вплив на мікробіом піхви», – розповідає він в інтерв’ю Strong Women.

«Естроген збільшує вироблення глікогену в слизовій оболонці піхви, що служить живильним середовищем для лактобактерій – корисних бактерій, які допомагають підтримувати кислий рівень pH піхви. Це кисле середовище вкрай важливе для запобігання інфекціям і підтримки здорового балансу флори».

«З іншого боку, мікробіом піхви може впливати на метаболізм і переробку гормонів, особливо естрогену, в організмі за допомогою так званого естроболому. Дисбаланс мікрофлори піхви може порушити цей процес. Це може призвести до таких гормональних проблем, як переважання естрогену, нерегулярні цикли або навіть труднощі із зачаттям».

По суті, нам потрібен здоровий рівень естрогену, каже Алдерсон. «Низький рівень естрогену, який може виникнути під час пери/менопаузи або СПКЯ, може створити можливість для вагінального дисбактеріозу», – пояснює вона. «З іншого боку, високий рівень естрогену може бути захисним для мікробіома піхви, але підвищує ризик розростання грибків. Це тонкий баланс».

Що вагінальні симптоми можуть розповісти про наше гормональне здоров’я?

«Вагінальні симптоми можуть бути ознакою гормональних змін, особливо коли йдеться про рівень естрогену», – каже дієтологиня Меган Россі. «Наприклад, сухість піхви, біль під час сексу і такі симптоми сечовипускання, як частота або прискорене сечовипускання, можуть бути пов’язані зі зниженням рівня естрогену, що часто спостерігається в період менопаузи або перименопаузи. Гормональні зрушення, пов’язані з менопаузою, можуть порушити мікробіом піхви, роблячи його більш сприйнятливим до дисбалансу та інфекцій».

Якщо ви помітили один (або всі) з перерахованих нижче симптомів, це може свідчити про проблеми з гормонами.

  • Незвичайний (або «рибний») запах;
  • Незвичайні виділення;
  • Свербіж і подразнення;
  • Хворобливість;
  • Дискомфорт під час сечовипускання.

Як поліпшити мікробіом піхви за допомогою харчування і не тільки

Хороша новина полягає в тому, що існує безліч способів позитивно вплинути як на наші гормони, так і на мікробіом піхви. Хоча деякі фактори не залежать від нас (наприклад, генетика і вік), є кроки, які ми всі можемо зробити, щоб подбати про себе зсередини і зовні.

  • Перш за все, подумайте про харчування. «Дієта з високим вмістом клітковини та розмаїттям рослин підтримує здоров’я кишківника та піхви. Ці два фактори тісно пов’язані», – каже доктор Шах. «Ферментовані продукти, такі як йогурт або кефір, можуть допомогти впровадити хороші бактерії, також важлива достатня гідратація».
  • Вибирайте гігієнічні засоби з розумом. Переконайтеся, що жоден із ваших засобів для місячних (включно з прокладками і вкладишами) не містить ароматизаторів. «Крім того, вибирайте лубриканти з низьким вмістом подразнювальних речовин і хімікатів, без запаху, а також стерилізуйте секс-іграшки і практикуйте безпечний секс», – радить Олдерсон.
  • Керуйте рівнем стресу. «Хронічний стрес може негативно вплинути як на гормональний фон, так і на мікробний баланс», – каже д-р Шах. «Дуже важливі практики усвідомленості, регулярний рух і правильна гігієна сну».
  • Не ходіть у своєму спортивному костюмі. І останнє, але не менш важливе: як би це не було заманливо, не носіть тренувальні легінси весь день і щодня. «Уникайте носити спортивний одяг весь день», – каже Олдерсон. «Вам потрібно давати піхві дихати, одягаючи білизну з натуральних волокон. Подумайте про спідню білизну зі 100% бавовни і міняйте її, якщо ви носите спітнілі легінси».

Чи є якась поза в сексі, коли збільшує ймовірність завагітніти? Дізнайтеся, що кажуть експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.