Ви в самому розпалі напруженого тренування, робите глибоке присідання, як раптом ваші м’язи починають тремтіти. Це неконтрольоване тремтіння може здивувати і навіть стривожити. Чому ваші м’язи тремтять під час тренування?
Чи є це ознакою того, що ваші м’язи стають сильнішими, чи це тривожний сигнал про те, що вам слід послабити навантаження? Ось що з’ясував MigNews.
Чому ваші м’язи тремтять під час тренування
Немає нічого незвичайного в тому, що ваші м’язи тремтять під час тренування, особливо якщо ви пробуєте нову вправу або збільшуєте опір. Ось найпоширеніші причини, через які ви можете відчувати тремтіння під час тренування.
- М’язова втома. За словами хірурга-ортопеда Берккана Акпінара, коли ви займаєтеся спортом, ваші м’язи покладаються на запаси енергії, такі як глікоген (він же – запасених вуглеводів), щоб забезпечити ваші рухи. У міру того як ви продовжуєте напружуватися, ці запаси можуть виснажуватися, в результаті м’язи залишаються без достатньої кількості палива. Це може призвести до тремтіння, яке багато людей відчувають наприкінці складної вправи або сету.
- М’язовий дисбаланс. За словами фізіотерапевта Пітера Шульца, дисбаланс сил між м’язами також може сприяти м’язовій втомі і тремтінню. Зазвичай це відбувається, коли дрібні м’язи-стабілізатори не встигають за сильнішими основними м’язами.
- Дисбаланс електролітів. Дисбаланс електролітів також може сприяти м’язовому тремору, каже доктор Акпінар. Електроліти – це мінерали, такі як натрій, магній, калій і кальцій, які необхідні для правильної роботи м’язів та інших ключових фізіологічних процесів. Зневоднення є однією з поширених причин дисбалансу електролітів.
- Нейром’язова адаптація. Коли ви виконуєте вправу або пробуєте вид діяльності, до якого ваше тіло ще не звикло, вашій нервовій системі необхідно задіяти більше м’язових волокон, щоб завершити рух. А активація цих додаткових м’язових волокон іноді може викликати тремтіння.
- Нестабільність суглобів. Люди з гіпермобільністю (це коли ваші суглоби дуже гнучкі) або поганим нервово-м’язовим контролем і стабільністю можуть помітити тремтіння м’язів під час тренування, каже Шульц.
Чому ваші м’язи тремтять під час тренування: чи нормально це?
За словами доктора Акпінара, легке тремтіння м’язів під час і після тренування – це абсолютно нормально і дуже поширене. Особливо це стосується занять, у яких задіяні м’язові волокна, що швидко скорочуються. Наприклад, високоінтенсивних інтервальних або пліометричних тренувань.
Однак «тремтіння найчастіше виникає в разі перетренованості, недостатньої кількості днів відпочинку або якщо ви не приділяєте належної уваги тренуванню основних м’язів і м’язів стійкості», – каже Шульц.
Іншими словами, якщо легке тремтіння під час сильних навантажень зазвичай не викликає занепокоєння, то регулярні м’язові поштовхи можуть бути ознакою того, що ви надто сильно і швидко навантажуєте своє тіло.
Якщо тремтіння виникає під час тренувань із низькою інтенсивністю, коли ви зазвичай цього не очікуєте (наприклад, під час легкого бігу або ходьби), це може бути ознакою перетренованості або недостатнього відпочинку. Перетренованість може призвести до м’язових болів, втоми, зниження працездатності та підвищеного ризику травм. Тому дуже важливо прислухатися до свого організму і регулярно включати дні відпочинку у свою фітнес-рутину.
Низький рівень цукру в крові, зневоднення і неправильне харчування перед тренуванням також можуть сприяти появі тремтіння. Хоча ці проблеми не є рідкістю, дуже важливо правильно харчуватися до, під час і після тренування, щоб запобігти їм.
Чи можна запобігти тремтінню м’язів під час тренування?
Деяке тремтіння м’язів від втоми неминуче під час складного тренування. Але є стратегії, що дозволяють звести його до мінімуму або зовсім запобігти тремтінню:
- Залишайтеся гідратованими. Підтримка балансу електролітів за допомогою достатньої кількості води до, під час і після тренування допоможе вам уникнути тремтіння і неприємних м’язових судом або спазмів.
- Правильно харчуйтеся. Пам’ятайте, що низький рівень цукру в крові може посилити тряску. Тому дуже важливо збільшити запаси глікогену, з’ївши перед тренуванням багату на вуглеводи закуску або їжу (наприклад, фрукти, тости або батончик гранола).
- Приділяйте першочергову увагу відновленню. Забезпечте достатній відпочинок між сетами і включіть у свою фітнес-рутину регулярні відновлювальні дні, щоб запобігти перетренованості та травмам від надмірного навантаження.
- Зміцнюйте м’язи-стабілізатори. Включіть у свій тренувальний процес вправи для зміцнення м’язів кора і стійкості, щоб підвищити витривалість цих невеликих груп м’язів. Це допоможе вам краще захистити суглоби і підтримувати великі підйоми, що може допомогти уникнути тряски в середині тренування.
- Поступово збільшуйте інтенсивність або тривалість тренувань, щоб дати організму час адаптуватися.
Багатьом людям подобається танцювати. Але чи вважаються танці кардіотренуванням? Ось відповідь на це запитання.
Залишити відповідь