В Україні існують стартапи, які розробляють системи штучного інтелекту (ШІ), щоб допомогти керувати величезним парком дронів, пише MigNews з посиланням на джерело Reuters.com. Цей крок спрямований на те, щоб перенести війну на незвідану територію, оскільки українці намагаються отримати технологічну перевагу в цій битві.
Україна сподівається, що дрони зі штучним інтелектом на лінії фронту допоможуть подолати посилення глушіння сигналу з боку росіян. Це також дозволить безпілотним літальним апаратам (БПЛА) працювати у більших групах.
Розробка дронів зі ШІ загалом поділяється на три категорії. Візуальні системи допомагають ідентифікувати цілі та запускати в них безпілотники. Картографування місцевості для допомоги в навігації. І комплексні програми, що дозволяють БПЛА працювати у взаємопов’язаних «зграях».
Над цим працює Swarmer, яка розробляє програмне забезпечення в об’єднанні дронів в мережу. Рішення можуть бути реалізовані миттєво в усій групі, а людина втрутиться лише для того, щоб дати зелене світло автоматичним попередженням.
Swarmer — одна з понад 200 технологічних фірм, які виникли після російського вторгнення у 2022 році. Цивільні спеціалісти з ІТ розробляють дрони та інші пристрої, щоб допомогти Україні протистояти ворогу.
Поки пілоти-люди намагалися виконувати операції із залученням понад п’яти безпілотників, штучний інтелект міг би обробити сотні.
Система під назвою Styx керує мережею розвідувальних і ударних безпілотників, як великих, так і малих, у повітрі та на землі. Кожен дрон міг би планувати свої рухи та передбачати поведінку інших у зграї.
Автоматизація збільшить масштаби операцій, окрім захисту пілотів безпілотників — пріоритетної цілі для ворожого вогню. Технологія Swarmer знаходиться в стадії розробки і поки була лише експериментально випробувана на полі бою.
Раніше повідомлялось, що Україна створює «армію роботів». Подробиці тут.
Залишити відповідь