До вас прийшли гості? Найімовірніше, вони попросять ваш пароль від Wi-Fi. Немає нічого поганого в тому, щоб надати доступ до своєї мережі Wi-Fi друзям і родичам. Але є причини бути обережними. Це не означає, що ваші гості не заслуговують на довіру, але зазвичай краще проявити обережність, коли йдеться про інтернет-безпеку. Особливо якщо ви приймаєте велику групу людей, до якої входять ті, кого ви не дуже добре знаєте. Ми розповімо, як налаштувати окрему мережу Wi-Fi для гостей.
MigNews нагадує, що гостьова мережа – це окрема мережа, призначена тільки для гостей, і це означає, що ваша основна мережа Wi-Fi зарезервована тільки для вашого використання. Усі, хто приходить у гості, можуть підключатися до Інтернету, і вам не доведеться турбуватися про те, що вони можуть отримати доступ.
Як налаштувати окрему мережу Wi-Fi для гостей: налаштуйте гостьову мережу на маршрутизаторі

Багато сучасних маршрутизаторів і систем комірчастих мереж оснащені вбудованими можливостями гостьової мережі. Вони досить розумні, щоб створити додаткову мережу Wi-Fi, яка відображається під окремим ім’ям і має окремий пароль. Ця мережа з’являється поруч з основною, коли пристрій намагається підключитися до неї.
Кожна модель маршрутизатора працює з гостьовими мережами по-різному. Якщо функція доступна, ви повинні знайти її на видному місці в налаштуваннях роутера. Зайдіть у налаштування через додаток-компаньйон маршрутизатора на телефоні або через веб-браузер. Швидкий пошук в Інтернеті або документація до маршрутизатора підкажуть вам, як це зробити.
Наприклад, у лінійці маршрутизаторів і сітчастих систем Eero від Amazon є можливість створення гостьової мережі. Якщо ви відкриєте додаток Eero для Android або iOS, а потім перейдете на вкладку «Налаштування», ви можете вибрати пункт «Гостьова мережа», щоб налаштувати її. На пристроях Eero ви можете задати ім’я і пароль для мережі, а також увімкнути і вимкнути її.
У додатку навіть є можливість легко поділитися даними Wi-Fi гостьової мережі. Ви можете натиснути кнопки в нижній частині екрана налаштувань, щоб відправити інформацію для входу в систему за допомогою повідомлення або QR-коду. Після цього ваші гості зможуть підключитися до мережі всього за кілька секунд.
Різні маршрутизатори пропонують різні функції гостьової мережі. Наприклад, ви можете обмежити швидкість завантаження і вивантаження. Як пояснює додаток Eero, ваші гості зможуть вийти в мережу, але не зможуть отримати доступ до ваших потокових пристроїв, розумних колонок та інших під’єднаних гаджетів.
Варіант 2: встановіть другий маршрутизатор для гостьової мережі
Якщо у вашому маршрутизаторі немає функції гостьової мережі (або навіть якщо вона є), є інший варіант. Ви можете підключити додатковий маршрутизатор до одного з портів Ethernet вашого поточного маршрутизатора і використовувати його для створення додаткової мережі Wi-Fi, яка працює незалежно.
Це ідеальний варіант, якщо у вас є старий маршрутизатор, який лежить без діла. Але ви також можете вкласти гроші в нову модель. Вона не повинна бути особливо дорогою або потужною, тому що вона призначена тільки для гостьового використання.
Увімкнувши маршрутизатор, підключіть Ethernet-кабель від інтернет-порту другого маршрутизатора (часто позначається як WAN або Internet) до запасного дротового порту оригінального маршрутизатора (часто позначається як LAN). Ваш оригінальний маршрутизатор буде автоматично виконувати роботу з надання доступу до Інтернету другому пристрою в міру необхідності.
Потім ви можете пройти процес налаштування другого маршрутизатора так само, як якщо б ви налаштовували його як основний. Зараз це зазвичай робиться через мобільний додаток. Ви можете побачити QR-код для нього на маршрутизаторі або в інструкції, що додається до нього.
У процесі налаштування вам буде запропоновано вказати ім’я і пароль для створюваної гостьової мережі Wi-Fi – дані, які ви потім роздасте родичам і друзям. Оскільки ці відвідувачі не перебуватимуть у вашій основній мережі Wi-Fi, яка працюватиме у звичайному режимі, вони будуть більш обмежені у своїх діях.
Дізнайтеся, як з максимальною користю для себе використовувати VPN. Мало хто знає про ЦІ секрети.
Залишити відповідь