Застуда чи ковід: як відрізнити симптоми і зрозуміти, що у вас?

Усе не так просто, як хотілося б, але один симптом найчастіше вказує на COVID.

У міру того як дні стають коротшими, а температура знижується, зростає частота сезонних вірусних інфекцій – застуди та грипу. Застуда та грип мають спільні симптоми, і за умови ефективного лікування вони часто минають самі по собі і минають упродовж кількох тижнів у людей, які не мають схильності до захворювань. Однак деякі з їхніх симптомів схожі з тими, що спостерігаються при інфекціях COVID-19. Застуда чи ковід: як зрозуміти, що у вас і як їх відрізнити?

У звичайної застуди та COVID-19 є спільні симптоми. Але є і відмінності, а також у їхньому впливі на вас. MigNews допоможе розібратися.

Застуда чи ковід: як за симптомами зрозуміти, що у вас

Застуда чи ковід: як відрізнити симптоми і зрозуміти, що у вас?
Найчастіше ковід визначають за тим, чи є у людини втрата нюху/смаку чи ні, Джерело: pexels.com

Симптоми звичайної застуди – це нежить або закладеність носа, головний біль, біль у горлі та загальне погане самопочуття. Іноді застуда може викликати кашель через постназальне затікання, але без свербежу, характерного для алергії. Симптоми застуди зазвичай не включають задишку або підвищення температури.

Як дізнатися, що у вас застуда. Жодних аналізів не потрібно; більшість медичних працівників визначають захворювання за симптомами.

COVID-19 і грип мають такі загальні симптоми. Лихоманка, озноб, кашель, задишка або утруднене дихання, втома, нежить або закладеність носа, біль у горлі, біль у м’язах або ломота в тілі, м’язевий біль і головний біль. У деяких людей спостерігається діарея або блювота, хоча це частіше буває у дітей, ніж у дорослих.

Доктор Пауелл зазначає, що симптоми COVID-19 можуть бути найрізноманітнішими: від відсутності симптомів до застудних симптомів, грипоподібних симптомів і важких захворювань, які потребують госпіталізації. У деяких людей із COVID-19 спостерігається втрата або зміна смакових чи нюхових відчуттів. Крім того, COVID-19 поширюється швидше, ніж грип, і нині рівень смертності від COVID-19 вищий, ніж від грипу. Найчастіше ковід визначають за таким симптомом, як втрата нюху/смаку. Але це не зовсім точно, адже в деяких людей із ковідом його немає.

Як дізнатися, чи є у вас COVID-19. Щоб точно дізнатися, чи є у вас COVID-19, вам потрібно здати аналізи.

Як запобігти захворюванню

Доктор Пауелл рекомендує зробити такі кроки, щоб знизити ризик захворювання й уникнути поширення хвороби серед оточуючих:

  • Часто мийте руки водою з милом щонайменше 20 секунд або використовуйте дезінфекційний засіб для рук, що містить щонайменше 60% спирту.
  • Носіть маску в громадських місцях. Маска має закривати ніс і рот.
  • Слідкуйте за відстанню. Тримайте дистанцію щонайменше шість футів між вами і людьми, які не входять до вашої родини.
  • Зробіть щеплення від грипу. Щеплення від грипу зараз важливе як ніколи. Хоча ефективність вакцини не 100%, доведено, що вона знижує кількість випадків захворювання на грип, а якщо ви все ж таки заразитеся вірусом грипу, у вас, найімовірніше, будуть легші симптоми і знизиться ризик госпіталізації та смерті.
  • Чистіть і дезінфікуйте в оселі поверхні, до яких торкаєтеся, наприклад, дверні ручки, стільниці та смартфони.
  • Живіть свій організм, вживаючи здорову їжу.
  • Регулярно займайтеся спортом.
  • Спіть не менше семи годин щоночі.
  • Контролюйте рівень стресу.
  • Щодня приймайте мультивітаміни.

«Будьте уважними і дотримуйтесь усіх запобіжних заходів», – каже доктор Пауелл. Якщо у вас з’явилися симптоми, самоізолюйтеся, уникайте контактів з іншими людьми і зверніться до свого лікаря для здачі аналізів». Важливо бути відповідальним за своє здоров’я і здоров’я людей, які вас оточують».

Лікування симптомів COVID-19 у домашніх умовах

Багато симптомів COVID-19 можна лікувати в домашніх умовах. Більшість людей почуваються краще через кілька днів або тижнів. Вам не потрібно здавати аналіз на COVID-19, якщо тільки лікар не порадить вам зробити це.

Що потрібно зробити вдома:

  • залишайтеся вдома до 48 годин після того, як симптоми здебільшого або повністю зникнуть;
  • уникайте контактів з іншими людьми;
  • багато відпочивайте і спіть;
  • пийте достатньо води, щоб уникнути зневоднення – ваша сеча має бути світло-жовтою або прозорою;
  • харчуйтеся здоровою їжею – якщо у вас знизився апетит або змінилися смакові відчуття;
  • уникати куріння;
  • відстежуйте та лікуйте симптоми.

Хочете зробити повторну вакцинацію від ковіду? Тут ми писали, які вакцини більше підходять для цього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.