Вплив рішення FDA щодо ментолових електронних сигарет на громадське здоров’я

Антитабачні групи висловили серйозні занепокоєння, про це інформує “M.I.G.“, щодо рішення Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) щодо затвердження ментолових електронних сигарет. Вони вважають, що цей крок може мати значні негативні наслідки для громадського здоров’я. Підтверджуючи свої заяви науковими дослідженнями, ці групи наводять аргументи проти використання ментолових ароматизаторів у продуктах для вейпінгу.

Вплив ментолу на залежність від нікотину

Дослідження показують, що ментол має властивості, які посилюють залежність від нікотину. Ментол не тільки полегшує початок куріння, але й збільшує ймовірність виникнення залежності та ускладнює процес відмови від куріння. Згідно з даними, опублікованими FDA, ментолові сигарети асоціюються з більш високим рівнем залежності і з меншою ймовірністю успішного припинення куріння. Це пов’язано з тим, що ментол заспокоює подразнення від диму, що полегшує початок куріння для новачків.

Цільові групи тютюнової індустрії

Тютюнова індустрія історично спрямовувала свої маркетингові зусилля на певні групи населення, такі як молодь, афроамериканці та представники ЛГБТК+ спільноти, використовуючи ментолові продукти. Статистика показує, що понад 80% афроамериканців, які курять, обирають ментолові сигарети. Це призводить до нерівності у здоров’ї, оскільки ці групи частіше страждають від захворювань, пов’язаних з курінням.

Ризик для молоді

Ментолові електронні сигарети та інші ароматизовані тютюнові продукти привертають молодь, що збільшує ризик розвитку нікотинової залежності в молодому віці. За даними Американської асоціації боротьби з хворобами легенів, близько 80% підлітків, які вживають електронні сигарети, вибирають ароматизовані продукти. Це створює серйозні ризики для здоров’я, оскільки ранній початок вживання нікотину збільшує ймовірність тривалої залежності та розвитку супутніх захворювань.

Судові позови проти FDA

Антитабачні групи, такі як African American Tobacco Control Leadership Council (AATCLC) та Action on Smoking and Health (ASH), подали позови проти FDA за те, що агентство не заборонило ментолові продукти. Вони наголошують, що зволікання FDA з цією забороною суперечить науковим висновкам та шкодить здоров’ю американців, особливо афроамериканців, які найбільше постраждали від тютюнових виробів з ментолом.

Перспективи та рекомендації

Антитабачні групи продовжують закликати FDA та уряд США вжити рішучих заходів для захисту громадського здоров’я. Вони наполягають на повній забороні всіх ароматизованих тютюнових продуктів, включаючи ментолові електронні сигарети, як це вже було зроблено в інших країнах. Виконання цих заходів може суттєво знизити рівень куріння та зменшити кількість хвороб і смертей, пов’язаних з тютюном.

Рішення FDA щодо ментолових електронних сигарет викликає значні суперечки серед експертів з охорони здоров’я. Хоча деякі вважають, що ці продукти можуть допомогти дорослим кинути курити, антитабачні групи наполягають на тому, що ризики для молоді та вразливих груп переважають можливі переваги.
Для більш детальної інформації та останніх оновлень можна переглянути джерела: “American Heart Association“,”American Lung Association“.

В одній з наших попередніх статей йшлося про гіалуронові вуса: що це таке і чому після збільшення губ виникає цей ефект?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.