Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для українців до 2026 року

Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2026 року.

Це рішення стосується понад 4 мільйонів українців, які були змушені покинути свої домівки через війну, пише сайт mignews.com.ua. Пресслужба Ради ЄС повідомила, що нове рішення не змінює попередніх рішень від березня 2022 року щодо категорій осіб, які підпадають під тимчасовий захист.

Продовження тимчасового захисту забезпечує негайний і колективний захист великій групі переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не можуть повернутися до країни походження. Люди, які користуються цим захистом, мають однакові права на всій території ЄС, що включає проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну допомогу, соціальну допомогу та доступ до освіти для дітей. Це рішення надає українським біженцям стабільність та можливість планувати своє майбутнє на найближчі роки.

Психологи зазначають, що тривалий стан невизначеності та «підвішений» стан дуже негативно впливають на психічне здоров’я біженців. Для багатьох українців, які втратили свої домівки, тимчасовий захист є єдиною можливістю отримати необхідну підтримку і безпеку. Розуміння того, що цей захист буде продовжений до 2026 року, може поліпшити їх психологічний стан і надати певну стабільність у житті.

Хоча закон ЄС про тимчасовий захист встановлює мінімальні стандарти захисту, фактичний рівень допомоги може відрізнятися в різних країнах-членах ЄС. Це пов’язано з національними законами та можливостями кожної окремої країни. Важливо зазначити, що українські біженці мають право на однакові базові послуги, але додаткові послуги можуть залежати від конкретних умов у різних країнах.

Раніше видання Politico повідомило, що Україна веде переговори з ЄС щодо встановлення нових правил, які сприятимуть поверненню більшої кількості українських біженців у 2025 році. Єврокомісія зазначила, що не вноситиме пропозицій щодо подальшого юридичного статусу українських біженців на території ЄС після 2025 року, доки не буде досягнуто попередньої одностайної згоди з боку національних урядів країн-членів та України.

Згідно з даними Управління ООН з координації гуманітарних питань, на початок 2024 року понад 6,3 мільйона українських громадян продовжують жити як біженці у сусідніх європейських країнах і по всьому світу. Це підкреслює масштаб кризи та важливість рішень ЄС щодо тимчасового захисту. Рішення Ради ЄС про продовження цього захисту до 2026 року є важливим кроком у підтримці цих людей.

Раніше повідомлялось, що українців у Німеччині можуть позбавити щомісячних виплат Bürgergeld.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.