Скільки калорій спалюється за 8 годин сну?

Чи є користь сну для вашого схуднення?

«Поки ми спимо, наш організм працює», – каже доктор Девід Розен. «Сон – це час, коли організм зайнятий відновленням і зростанням нових клітин. Крім того, ваш мозок, який споживає близько 20 відсотків калорій, залишається активним навіть під час сну, щоб підтримувати рівень свідомості». Але скільки калорій спалюється за 8 годин сну?

Відповідь на це питання складна, тому що вона залежить від декількох факторів. Але MigNews знайшов її і поспішає поділитися.

Скільки калорій спалюється за 8 годин сну?

За словами докторки Сьюзан Сейвері, під час сну людина спалює в середньому від 40 до 60 калорій на годину. Таким чином, якщо ви спите повних вісім годин, то це від 320 до 480 калорій. «Однак ця цифра залежить від вашої ваги, віку, статі, статури та загального стану здоров’я», – каже вона.

Якщо говорити про перспективи, то уві сні ви спалюєте приблизно стільки ж калорій, скільки й сидячи. «Вони обидва спалюють близько 40-60 калорій на годину, тоді як стоячи потрібно більше калорій – близько 80-120 калорій на годину», – каже доктор Розен.

На що ж витрачає енергію ваш організм протягом ночі? Відповідь проста: на підтримання життя і працездатності. «Навіть під час сну ваше тіло продовжує виконувати найважливіші функції, які потребують енергії: серце перекачує повітря, легені дихають, мозок підтримує активність, а клітини відновлюються та регенеруються», – каже доктор Розен.

«Ваші органи потребують енергії, щоб функціонувати, а такі процеси, як травлення і відновлення тканин, насправді більш активні під час сну». Кількість калорій, необхідну для підтримки всього цього, прийнято називати базальною швидкістю метаболізму (BMR). Приблизно 70-80 відсотків спалюваних калорій витрачається на BMR.

І, до речі, під час різних стадій сну ви спалюєте різну кількість калорій. «REM-сон спалює більше калорій, ніж не-REM-сон. Адже мозок дуже активний, майже так само активно, як під час неспання», – каже доктор Розен. Водночас глибокий сон спалює менше калорій, тому що температура тіла і частота серцевих скорочень знижуються, а отже, витрачається менше енергії». За його словами, при переході від однієї стадії до іншої точна кількість спалюваних калорій коливається.

Ці фактори можуть вплинути на те, скільки калорій ви спалюєте уві сні

Вік. З віком швидкість метаболізму природним чином сповільнюється, а це означає, що ви спалюєте менше калорій, поки дрімаєте. «Особливо це помітно у жінок у період перименопаузи і менопаузи, коли зниження рівня естрогену призводить до уповільнення метаболізму», – каже докторка Сейвері.

Вага. Вага вашого тіла також відіграє роль у тому, скільки калорій вам потрібно під час сну. Що більше тіло людини, то більше калорій їй потрібно витрачати для підтримки нормального функціонування організму», – каже докторка Сейвері. Тому люди з великою вагою будуть спалювати більше калорій під час сну.

Склад тіла. М’язи – це джерело спалювання калорій. «Чим більше у вас м’язів, тим більше калорій ви спалите під час сну», – стверджує докторка Сейвері. Ось чому: М’язова тканина потребує постійної енергії для підтримки навіть під час сну, тоді як жирова тканина потребує дуже мало енергії для підтримки. Тому люди з м’язами спалюватимуть більше калорій як у стані спокою, так і під час активної діяльності, каже доктор Розен.

Поради, які допоможуть вам краще висипатися

Зрештою, сон важливий для загального здоров’я і самопочуття. Тому ви маєте бути впевнені, що приділяєте йому першорядну увагу та отримуєте якісний сон. Ви, ймовірно, вже чули ці поради. Але, щоб переконатися в тому, що у вас усе гаразд, доктор Розен пропонує такі поради, які допоможуть вам поліпшити гігієну сну:

  • Віддайте перевагу послідовному графіку сну. Лягати спати і прокидатися в один і той самий час щодня може позитивно позначитися на вашому загальному сні. Це допомагає регулювати ваш циркадний ритм. Може здатися привабливим лягати спати пізно і відсипатися у вихідні. Але якщо ви зможете дотримуватися постійного графіка сну, то в довгостроковій перспективі це буде краще.
  • Не користуйтеся телефоном перед сном. Хоча дивитися TikTok або гортати Instagram перед сном – це весело, краще прибрати телефон хоча б за годину до того, як ви плануєте заснути. Синє світло від екранів пригнічує мелатонін – гормон, що виробляється мозком і впливає на цикл сну і неспання. По суті, синє світло від екрана телефону може перешкоджати виробленню мелатоніну і заважати вам заснути.
  • Створіть комфортні умови для сну. Налаштуйте себе на успіх, створивши комфортні умови для сну вночі. Це може включати в себе підтримання прохолодної температури, використання маски для сну, що блокує світло, і берушів для усунення шуму.

А тепер перейдемо до тренувань. Тут ми писали про те, що спалює більше калорій: біг чи ходьба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.