Україна знищила перший СУ-57. Що відомо про цей літак “недоп’ятого” покоління

На аеродромі в Ахтубінську, Астраханська область РФ, 8 червня вразили російський винищувач Су-57.

У червні 2023 року в Ахтубінську, Астраханська область РФ, зафіксували ураження російського винищувача Су-57, що сталося за 589 кілометрів від зони бойових дій. Цей інцидент став першим в історії такого роду за участю цього типу літака, повідомляє Головне управління розвідки.

Су-57 — це літак, який Росія класифікує як п’яте покоління винищувачів, представлений як найсучасніший тип військового літака. Він був розроблений дослідно-конструкторським бюро ім. Сухого із залученням Індії, яка пізніше вийшла з проекту. Перший політ Су-57 відбувся у січні 2010 року, і з 2019 року почалося серійне виробництво.

Характеристики Су-57 включають одномісний екіпаж, довжину 19,7 м, розмах крил 14 м, і висоту 4,8 м. Літак здатен розвивати максимальну швидкість до М 2,45 (приблизно 2600 км/год) та має дальність польоту до 5,8 години. Практична стеля літака становить 20 000 м.

Особливості п’ятого покоління, до яких належить Су-57, включають високоефективні двигуни, можливість крейсерського польоту на надзвукових швидкостях без форсажу, надманевреність, і скорочену помітність завдяки стелс-технологіям. Основне озброєння літака розміщується у внутрішніх відсіках, що мінімізує радіолокаційну видимість.

Українські експерти стверджують, що на практиці Су-57 не відповідає критеріям справжнього п’ятого покоління. За словами Олега Каткова, головного редактора військового порталу Defense Express, Су-57 фактично є “натягнутим на глобус” літаком 4+ покоління. Валерій Романенко, провідний науковий співробітник НАУ, підкреслює невідповідність літака стандартам п’ятого покоління через відсутність новорозробленого двигуна і низьку інтеграцію в системи управління військами.

Авіаексперти констатують, що Росії не вдалося налагодити масовий випуск Су-57, і в озброєнні їх залишається небагато. За словами Каткова, на озброєнні може бути до ескадрильї літаків, але половина з них — це дослідні зразки, що не гарантують повну комплектацію. Романенко вказує, що випущено близько 10 літаків, з яких один був розбитий під час випробувань.

Росія стверджує про застосування Су-57 у війні проти України з весни 2022 року, проте використання літака обмежене через ризики від української ППО. Це свідчить про низьку бойову ефективність і обмежені технічні можливості цієї моделі.

Окрім регулярних обстрілів і бойових дій на території України Росія намагається зірвати Олімпіаду у Парижі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *