Що таке Довідка ОК-7, для чого вона потрібна і як її отримати через Дію

Ми також розповімо, у чому різниця між Довідкою ок-7 і ок-5.

Згідно зі статистикою Google, у 2024 році українці часто вводили в пошуку ті чи інші терміни, пов’язані з війною. І це не дивно, адже ця тема хвилює кожного. Але не менш популярними пошуковими запитами були ті, що стосуються їхнього повсякденного та трудового життя. Наприклад, що таке Довідка ОК-7. Можливо, ви вже чули про цей документ, але не зовсім розумієте, яке його значення. На щастя, вам більше не потрібно шукати і губитися в здогадках про його визначення.

MigNews вирішив розповісти все головне, що потрібно знати про цей популярний запит у Мережі, а також про його роль у житті звичайних людей.

Що таке Довідка ОК-7, для чого вона потрібна і чим вона відрізняється від ОК-5

Отже, давайте для початку розберемося, що взагалі це таке. Якщо говорити простими словами, то це – важливий кадровий документ, у якому міститься інформація про суми фактично нарахованої заробітної плати/доходу та страховий стаж. Вона формується за період з 2011 року. Із суми цієї зарплати сплачується єдиний соціальний внесок. І так, отримати її можна, тільки якщо ви застраховані.

Для чого вона потрібна:

  • Визначення страхового стажу для розрахунку сум «лікарняних» і нарахування допомоги, якщо ви тимчасово втратили працездатність;
  • Нарахування допомоги по безробіттю тощо.

Багато хто плутається в поняттях «ОК-7» і «ОК-5». Але, якщо ви уважно подивитеся на форми, то побачите, що в ОК-5 на першій сторінці є рядок «для пенсії», а в ОК-7 його немає. Призначення ОК-5 – подання інформації для нарахування пенсії. Вона на відміну від ОК-7 містить дані про суму заробітку для обчислення пенсії, визначення страхового стажу, сплати страхових внесків.

Як отримати Довідку ОК-7 у 2024 році та скільки це коштує

Отримання Довідки ОК-7 абсолютно безкоштовно. Є способи як офлайн, так і онлайн: кожен обирає те, що зручніше особисто йому.

  • Якщо ви хочете звернутися особисто:

Вам потрібно прийти в будь-який сервісний центр Пенсійного Фонду України ПФУ. Візьміть із собою паспорт і довідку про присвоєння РНОКПП (раніше він називався ІПН). Що стосується термінів, довідка видається в день звернення в порядку черги.

  • Якщо ви не хочете нікуди йти:

Ви можете запросити про отримання довідки на порталі ПФУ або в мобільному застосунку фонду. Насправді процес недовгий (довідка надсилається автоматично в персональному кабінеті) і нескладний. Додаємо інфографіку з інструкцією від ПФУ:

Що таке Довідка ОК-7, для чого вона потрібна і як її отримати через Дію
Довідку ви побачите у своєму кабінеті, у розділі «Мої звернення», Джерело: pfu.gov.ua

Як отримати Довідку ОК-7 онлайн через Дію

Багато українців уже давно використовують Дію для тих чи інших завдань і послуг. Тож, якщо ви віддаєте перевагу цьому способу, ви легко зможете отримати Довідку ОК-7 через портал або застосунок – це займе всього лише 5 хв. До речі, нагадуємо, що Дією можна користуватися навіть без доступу до інтернету.

Ось покрокове керівництво, що вам треба буде зробити:

  • Вам потрібно зареєструватися на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID. Або, якщо ви вже зареєстровані, авторизуйтеся в кабінеті громадянина.
  • Далі перейдіть у «Послуги» на порталі Дія та оберіть «Довідка ОК-7».
  • Подивіться, чи правильно вказані дані у вашому профілі. Якщо потрібно, дані можна оновити. Якщо все ок, надішліть запит на отримання документа.
  • Важливий момент: ваші відомості мають бути в реєстрі застрахованих осіб. Якщо їх немає, то ви не зможете отримати довідку.

Раніше ми розповідали про те, що таке МСЕК в Україні та чому їх вирішили ліквідувати до кінця 2024 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.