Дрони здійснюють розвідку, завдають точкових та масштабних ударів, що робить їх серйозною загрозою. Системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) ефективно протидіють дронам і забезпечують стратегічну перевагу. Придушуючи дрони та перехоплюючи керування, вони запобігають витоку інформації, захищають критичну інфраструктуру та мінімізують втрати. Це робить сучасні засоби РЕБ стратегічним інструментом безпеки.
За посиланням ефективні дрони для різних завдань: https://www.bezpeka-shop.com/ua/catalog/kvadrokoptery/
Завдання та можливості радіоелектронної боротьби
РЕБ охоплює комплекс заходів та технологій, заснованих на електромагнітному випромінюванні, які спрямовані на порушення роботи радіосистем супротивника, включно з тими, що використовують для керування дронами.
Завдання РЕБ:
- Створення радіочастотних перешкод, що порушують радіозв’язок та роботу навігаційних систем супротивника.
- Виявлення та аналіз радіосигналів супротивника для своєчасного реагування або використання у своїх цілях.
- Забезпечення сталої роботи власних радіокомунікаційних систем.
- Порушення роботи радіосистем наведення з метою завадити дронам руйнувати інфраструктурні чи військові об’єкти.
Для виконання цих завдань системи РЕБ можуть глушити радіозв’язок і перешкоджати використанню навігаційних систем, придушувати роботу радарів, перехоплювати дрони та деактивувати їхнє керування, моніторити та аналізувати радіосигнали на великій території.
Для протидії дронам РЕБ використовує дві основні технології: придушення та перехоплення.
Технології придушення
Створення перешкод на радіочастотах керування дроном
Системи РЕБ генерують радіоперешкоди на частотах, що використовують для передачі команд керування від оператора до пристрою. Як наслідок дрон втрачає зв’язок з оператором, через що повертається до точки старту або знерухомлюється. Технологія перешкод ефективна проти БПЛА, які використовують стандартні канали радіозв’язку.
Блокування сигналу навігаційних систем
Виконання місій та польотів багатьох дронів залежить від навігаційних систем, як-от GPS або GLONASS. Системи РЕБ здатні створювати потужні перешкоди на частотах, які використовують передачі сигналів навігації. Це призводить до помилок у визначенні дроном координат, внаслідок чого він втрачає орієнтацію і сходить із маршруту.
Створення зон радіоелектронного глушіння для захисту об’єктів
Навколо стратегічно важливих об’єктів системи РЕБ створюють зони радіоелектронного глушіння, які не дають дронам змоги проникнути вглиб цієї території. Блокують всі радіочастоти, які можуть бути використані для навігації та зв’язку. Як наслідок жоден БПЛА, що потрапив у зону радіоелектронного глушіння, не здатний виконати поставлене завдання.
Ефективні мобільні системи РЕБ за посиланням: https://www.bezpeka-shop.com/ua/catalog/sistemy-reb/
Технології перехоплення
Імітація сигналу для перехоплення керування дроном
Системи РЕБ здатні створювати сигнали, які імітують команди керування оператора. У такий спосіб вони перехоплюють керування, змушуючи дрон виконувати власні команди.
Використання спеціалізованих антен та приймачів
Використовують антени високої чутливості та приймачі, налаштовані на частоти, які застосовуються для зв’язку оператора з квадрокоптером. Вони визначають джерело сигналу та його параметри, здійснюють перехоплення та декодують команди керування.
Захоплення та керування дроном для запобігання атаки
Після перехоплення керування БПЛА дезактивують або направляють у безпечне місце, щоб відвести загрозу атаки. Цю методику використовують проти дронів-розвідників та бойових дронів з вибуховою речовиною на борту.
Ці технології нейтралізують загрозу від ворожих квадрокоптерів, усуваючи чи зводячи до мінімуму ризик для людей та інфраструктурних об’єктів.
Залишити відповідь