Школяр з Індії створив систему виявлення хвороб серця за 7 секунд: що таке ШІ-діагностика та як вона працює

14-річний школяр з Індії створив ШІ-систему, яка виявляє серцеві захворювання за 7 секунд з точністю понад 96%.

У світі медицини відбувся прорив, і зробив його… 14-річний школяр. Сіддхарт Надьяла з Індії розробив систему штучного інтелекту, яка здатна виявляти серцеві захворювання всього за 7 секунд. Його проєкт уже викликав резонанс серед провідних лікарів і технологічних компаній, а також здобув підтримку колишнього президента США Барака Обами та Джо Байдена, повідомляє MigNews з посиланням на джерело Іndianexpress.com.

Що таке ШІ-діагностика серця

Штучний інтелект у медицині — це не фантастика, а реальність, яка вже працює на користь пацієнтів. У випадку з розробкою Сіддхарта, йдеться про алгоритм, який аналізує електрокардіограми (ЕКГ), а також інші медичні параметри, щоб швидко й точно визначити потенційні захворювання серця. Замість тривалого очікування результатів пацієнт отримує попередній діагноз практично миттєво.

Як працює система

Алгоритм, створений юним винахідником, базується на машинному навчанні. Він був «натренований» на великій базі медичних даних, що дозволяє йому розпізнавати тривожні сигнали — від аритмії до потенційної серцевої недостатності. За попередніми даними, система показала вражаючу точність — понад 96%. Її вже випробували на майже 16 000 пацієнтів.

Хто створив і для чого

Сіддхарт Надьяла — не просто талановитий учень. До своїх 14 років він заснував дві IT-компанії, а його розробки вже викликають інтерес у міжнародних колах. Основна мета його ШІ-діагностики — зробити медичну допомогу доступною для всіх, зокрема для віддалених районів, де не вистачає лікарів-кардіологів. Саме завдяки технологіям, вважає він, можна врятувати мільйони життів.

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про 5 інноваційних продуктів зі штучним інтелектом, над якими працює Мінцифра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.