Велика Британія почала переглядати стратегії національної безпеки у зв’язку з реальними загрозами з боку росії. Як повідомляє The Telegraph, уряд активізував роботу над створенням нового оборонного плану, що має захистити країну у випадку ракетного чи навіть ядерного удару, пише MigNews.
Згідно з даними джерел видання, Кабінет міністрів Британії доручив терміново оновити застарілі екстрені протоколи, які не переглядалися вже понад 20 років. Нова стратегія охоплює як звичайні військові загрози, так і гібридні атаки, включаючи кібератаки на критичну інфраструктуру.
Моделювання сценарію нападу
Чиновники моделюють ситуацію, у якій противник одночасно завдає ракетних ударів та здійснює хакерські атаки на енергосистеми, транспорт і зв’язок. Увага зосереджена на можливих атаках проти газових терміналів і п’яти атомних електростанцій. У разі їх ураження може статися масштабне вивільнення радіоактивних речовин, що створить серйозну екологічну загрозу по всій країні.
Також були відпрацьовані алгоритми дій уряду та служб реагування у перші години й дні після можливого удару по материковій частині Британії. Ці протоколи передбачають широкомасштабну евакуацію, децентралізацію управління, захист інформаційних систем і організацію безпеки на об’єктах інфраструктури.
Ядерна загроза: висновки засекречено
Окремо вивчалася ймовірність нанесення росією ядерного удару. Як стверджує The Telegraph, аналітики вже передали уряду свої оцінки щодо наслідків такого розвитку подій. Проте всі підсумки цього аналізу залишилися під грифом “секретно”.
Британські експерти визнають: у разі повномасштабної війни країна буде змушена швидко адаптувати свої сили і ресурси. Ще раніше окремі чиновники заявляли, що Велика Британія не має достатніх потужностей для ведення війни проти такої ядерної держави, як росія.
Політичний контекст
Кремль і підконтрольні йому пропагандисти неодноразово погрожували Лондону ударами, зокрема через підтримку України та активну участь у антиросійських санкціях. Такі заяви, попри їхню демонстративну риторику, в Лондоні сприймають з належною серйозністю.
Раніше стало відомо, що тисячі українських біженців у Британії ризикують втратити роботу та житло через проблеми з візами.
Залишити відповідь