Пентестери (penetration tester): хто це такі і чим вони займаються?

Пентестери (penetration tester), або фахівці з проведення пенетраційного тестування, відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки комп'ютерних систем та мереж.

Вони є експертами з кібербезпеки, які імітують атаки на інформаційні системи для виявлення вразливостей і потенційних загроз, пише “M.I.G.“. Від їхньої роботи залежить, наскільки захищеними будуть дані та інфраструктура організацій від кіберзлочинців.

Основні завдання пен тестерів

Пен тестери займаються різноманітними завданнями, які можна розділити на кілька ключових напрямів:

 1. Оцінка вразливостей. Вони проводять детальне сканування систем і мереж, використовуючи спеціалізовані інструменти для виявлення слабких місць.
 2. Імітація атак. Проводять реалістичні атаки, що імітують дії хакерів, з метою оцінки ефективності захисних механізмів у гетерогенному середовищі, де можуть бути присутні різні операційні системи та апаратні платформи.
 3. Аналіз результатів. Ретельно аналізують знайдені вразливості і розробляють рекомендації для їх усунення.
 4. Розробка звітів. Створюють докладні звіти для керівництва та ІТ-відділів, у яких описуються знайдені вразливості та пропонуються шляхи їх виправлення.
 5. Консультування. Надають консультації щодо підвищення рівня безпеки систем і проведення навчань для персоналу.

Методи і техніки роботи пен тестерів

Пен тестери використовують різні методи та техніки для досягнення своїх цілей. Найпоширеніші з них включають:

 • White-box тестування: тестери мають повний доступ до інформації про систему, що дозволяє їм проводити детальні аналізи.
 • Black-box тестування: тестери не мають ніякої інформації про систему, що імітує реальну атаку ззовні.
 • Gray-box тестування: тестери мають частковий доступ до інформації, що дозволяє збалансувати детальний аналіз і реалістичність атаки.
 • Соціальна інженерія: методи, які використовують психологічні маніпуляції для отримання доступу до системи через користувачів.
 • Експлойти: використання спеціалізованих програмних інструментів, відомих як експлойти, для експлуатації вразливостей у системах з метою перевірки їх захисту.

Важливість пен тестування для організацій

Пен тестування є критично важливим для будь-якої організації, яка прагне захистити свої дані і системи від кібератак. Воно допомагає виявляти та усувати слабкі місця до того, як ними скористаються злочинці. Це особливо важливо для організацій, що працюють з конфіденційною інформацією, такою як фінансові установи, медичні заклади і державні організації. Крім того, багато організацій впроваджують програми “баг баунті“, які стимулюють незалежних дослідників знаходити та повідомляти про уразливості, що підвищує загальний рівень безпеки.

Пен тестування надає низку переваг:

 • Запобігання інцидентам. Виявлення і усунення вразливостей знижує ризик кібератак.
 • Підвищення рівня безпеки. Регулярне тестування допомагає підтримувати високий рівень захищеності систем.
 • Відповідність стандартам. Багато регуляторних органів вимагають проведення регулярних пен тестів для дотримання стандартів безпеки.
 • Навчання персоналу. Імітація атак і консультування допомагають навчати співробітників правильним діям у випадку реальної загрози.

Як стати пен тестером

Професія пен тестера вимагає специфічних знань та навичок, які можна отримати через спеціалізоване навчання та практику. Основні кроки до кар’єри пен тестера включають:

 1. Освіта. Базова освіта у сфері інформаційних технологій або кібербезпеки є важливим першим кроком.
 2. Сертифікації. Існують численні сертифікаційні програми, такі як CEH (Certified Ethical Hacker), OSCP (Offensive Security Certified Professional), які підтверджують компетенції у сфері пенетраційного тестування.
 3. Практика. Важливо мати практичний досвід роботи з реальними системами. Це можна досягти через стажування або роботу в ІТ-компаніях.
 4. Постійне навчання. Кібербезпека швидко розвивається, тому постійне навчання і стеження за новими тенденціями є необхідними.

Чи варто організаціям залучати пен тестерів?

Залучення пен тестерів є необхідним кроком для будь-якої організації, яка хоче бути впевненою у своїй кібербезпеці. Пен тестери допомагають виявити вразливості до того, як ними скористаються злочинці, забезпечуючи захист даних і репутації організації. Вони також можуть допомогти у створенні більш стійких систем та підвищенні загальної безпеки інформаційних ресурсів.

Пен тестери в сфері криптовалют

Пен тестери відіграють особливо важливу роль у сфері криптовалют, де безпека є критичним аспектом для довіри користувачів та стабільності платформи. Криптовалютні біржі та гаманці є частими цілями для кібератак через великий обсяг цінних активів, які вони зберігають. Пен тестери проводять ретельне тестування смарт-контрактів, блокчейн-мереж та криптовалютних додатків, виявляючи уразливості, які можуть призвести до фінансових втрат. Вони використовують специфічні методики для аналізу безпеки децентралізованих систем і захисту криптовалютних транзакцій. Завдяки їхній роботі, багато криптовалютних проектів впроваджують більш надійні захисні механізми та підвищують свою стійкість до кібератак, забезпечуючи безпеку активів користувачів.

Нещодавно стало відомо, що засновники Notcoin зробили revoke своїх прав на цю криптовалюту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.