OpenAI змінює курс на комерційний: що буде з ChatGPT

OpenAI планує стати комерційною організацією.

OpenAI, відома компанія з розробки штучного інтелекту, що володіє ChatGPT, має намір стати комерційною організацією, пише сайт mignews. Відповідно до інформації, наданої виданням The Information, OpenAI розглядає можливість зміни свого статусу на Benefit Corporation («комерційна суспільно корисна корпорація»). За даними джерела, глава компанії Сем Альтман повідомив про це кільком акціонерам.

Історія OpenAI: від некомерційної організації до гібридної моделі

OpenAI спочатку була створена як некомерційна організація з метою розвитку штучного інтелекту в інтересах всього людства. З часом, щоб залучити інвестиції та таланти у сфері технологій, компанія перейшла до гібридної моделі управління, яка включає в себе як некомерційні, так і комерційні елементи. Цей підхід дозволив OpenAI успішно розвиватися, зберігаючи соціальну місію.

Що таке Benefit Corporation?

Benefit Corporation, або B Corporation, — це тип комерційної організації, який зобов’язаний слідувати не лише цілям отримання прибутку, але й досягненню соціальних та екологічних цілей. Такі компанії мають юридичні зобов’язання щодо звітності про свій вплив на суспільство та навколишнє середовище. Цей статус дозволяє бізнесам інтегрувати соціальну відповідальність у свою комерційну діяльність.

Відмінності між гібридною моделлю та Benefit Corporation

Основна різниця між поточним статусом OpenAI та Benefit Corporation полягає в тому, що OpenAI, будучи гібридною організацією, поєднує в собі риси некомерційної організації із соціальною місією та комерційної компанії, яка прагне до зростання і прибутку. У той час як Benefit Corporation є повністю комерційною структурою з додатковими соціальними зобов’язаннями.

Переход до нового статусу дозволить компанії провести первинне розміщення акцій (IPO), а нинішня рада директорів гібридної організації втратить контроль над компанією. На думку експертів, OpenAI шукає компроміс для розширення можливостей бізнесу та залучення додаткових інвестицій.

Розвиток ChatGPT

Основний продукт компанії — ChatGPT — це генеративна мовна модель, яка може вести розмову з користувачем на різні теми. Додаток дозволяє не тільки писати текстові повідомлення, але й розмовляти голосом завдяки функції розпізнавання і синтезу мови. Представлений у листопаді 2022 року як експериментальний проект, ChatGPT швидко здобув популярність серед користувачів.

З того часу модель отримала всеобічне визнання завдяки своїй здатності відповідати на уточнюючі запитання, визнавати свої помилки, оскаржувати хибні передумови та відмовлятися від неприйнятних запитів. На сьогоднішній день ChatGPT також може приймати зображення як вхідні дані, генеруючи підписи, класифікації та аналізи.

Нові можливості OpenAI

З новим статусом Benefit Corporation, OpenAI зможе залучати більше інвестицій та розширювати свої можливості для розробки інноваційних продуктів і послуг. Це включає створення нових версій ChatGPT, розширення його функціональності та впровадження нових технологій у сфері штучного інтелекту.

Переход до нового статусу дозволить компанії ще активніше впроваджувати соціальні ініціативи, поєднуючи їх із комерційними цілями. Це відкриває нові перспективи для розвитку OpenAI та сприяє подальшому прогресу в галузі штучного інтелекту.

Нагадаємо, що премаркет Hamster Kombat (HMSTR) на Gate.io вже доступний онлайн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.