Міжнародна команда вчених виявила ознаки формування нової зони субдукції в Атлантичному океані, поблизу узбережжя Португалії, пише MigNews. Це відкриття, зроблене в результаті дослідження, опублікованого в престижному журналі Nature Geoscience, змінює уявлення про геологічну активність цього регіону.
До цього часу Атлантичний океан вважався стабільним з тектонічної точки зору, проте Португалія неодноразово ставала епіцентром руйнівних землетрусів. Вчені виявили, що впродовж мільйонів років вода проникала в породи океанічного дна, поступово ослаблюючи їх, що могло стати поштовхом для початку утворення нового тектонічного розлому.
За оцінками дослідників, в подальшому ця новоутворена зона субдукції може стати джерелом потужних землетрусів і цунамі, здатних значно вплинути на життя людей. Окрім цього, ці процеси мають потенціал для суттєвих змін у геологічній еволюції планети, що включає в себе зміну конфігурації континентів у майбутньому.
Це відкриття відкриває нові перспективи для досліджень у сфері геодинаміки та тектонічних процесів, що відбуваються на межах океанських і континентальних плит.
Дізнайтеся прогноз погоди для України на 2 вересня. Ось в яких регіонах буде спекотно.