Рішення Ради опікунів Ірану дало старт скороченій, двотижневій передвиборчій кампанії, метою якої є вибір наступника Ебрахіма Раїсі, який загинув в авіакатастрофі, повідомляє M.I.G.
Кандидати на президентські вибори
Головний кандидат – 62-річний Мохаммад Багер Калібаф, колишній мер Тегерана з тісними зв’язками з парамілітарною Революційною гвардією країни. Він уже балотувався на посаду президента в 2005 та 2013 роках і відмовився від кампанії в 2017 році, щоб підтримати Раїсі в його першій невдалій спробі. Раїсі переміг на виборах 2021 року, які мали найнижчу явку у всій історії президентських виборів в Ірані після дискваліфікації всіх серйозних опонентів.
Інші кандидати включають Саїда Джалілі, колишнього старшого ядерного переговірника, який балотувався у 2013 році, і зареєструвався у 2021 році, перш ніж зняти свою кандидатуру на користь Раїсі. Як пише NBCnews, мер Тегерана Алі Реза Закані також зняв свою кандидатуру в 2021 році на користь Раїсі. Мостафа Пурмохаммаді – колишній міністр юстиції, а Амірхоссейн Газізаде Хашемі, віцепрезидент Раїсі, балотувався на президентських виборах 2021 року і отримав менше 1 мільйона голосів.
Масуд Пезешкіан є єдиним реформістським кандидатом серед загалу консерваторів і, ймовірно, не має значних шансів на перемогу.
Виборча кампанія
Кампанія, ймовірно, включатиме прямі телевізійні дебати на державному мовнику Ірану. Кандидати також рекламуватимуть себе на білбордах і пропонуватимуть виборчі промови для підтримки своїх кандидатур. Хоча жоден з них поки не запропонував конкретики, всі обіцяли поліпшення економічної ситуації в країні, що страждає від санкцій США та інших західних країн через ядерну програму, що тепер збагачує уран ближче, ніж будь-коли, до рівня, придатного для зброї.
Вплив іранської політики
Питання державного управління залишаються остаточним рішенням хаменеї, але президенти в минулому схилялися або до взаємодії, або до конфронтації з Заходом щодо цього питання. Напруженість між Іраном і Заходом зросла через підтримку Іраном військових дій Росії в Україні та підтримку міліцій через війну Ізраїль-ХАМАС в секторі Газа.
Смерть Раїсі та її наслідки
Ебрахім Раїсі, іранський міністр закордонних справ Хоссейн Амірабдоллахіан та інші загинули 19 травня в авіакатастрофі на північному заході Ірану. Розслідування тривають, хоча влада заявляє, що немає негайних ознак умислу в аварії на гористій місцевості, вкритій хмарами. Раїсі став другим іранським президентом, який помер під час перебування на посаді.
Нагадаємо, що нещодавно в Мексиці жінка вперша стала президентом країни.
Залишити відповідь