Реал Луніна виграв 15-й титул Ліги чемпіонів: як це було і чим відзначився українець

Мадридський Реал здобув свій 15-й титул Ліги чемпіонів УЄФА, обігравши Боруссію Дортмунд у фіналі сезону 2023/2024 з рахунком 2:0.

Це визначне досягнення ще раз підтвердило статус мадридського клубу як одного з найуспішніших у історії європейського футболу, пише “M.I.G.“.

Хід матчу

Перший тайм пройшов за активності гравців Боруссії, які створили кілька небезпечних моментів, але не змогли реалізувати свої можливості. На 14-й хвилині Юліан Брандт отримав пас від Нікласа Фюллькруга у штрафному майданчику Реала, але його удар пройшов повз ворота. Через п’ять хвилин Матс Гуммельс віддав геніальну передачу на Каріма Адеємі, який вийшов сам на сам з Тібо Куртуа, але його удар заблокував Дані Карвахаль. Активність Боруссії втілилася в удар Фюллькруга на 24-й хвилині, який влучив у стійку.

Другий тайм

У другій половині гри гравці Реала почали домінувати, створюючи кілька небезпечних моментів, які змусили голкіпера Боруссії Грегора Кобеля показати свою майстерність. Боруссія відповідала контратаками, але вони не приносили результату.

Реал відкрив рахунок на 74-й хвилині, коли після подачі кутового Дані Карвахаль випередив всіх на ближній стійці та переправив м’яч у ворота. Тиск “галактікос” продовжився, що призвело до другого голу на 84-й хвилині. Джуд Беллінгем перехопив передачу Матсена з лівого флангу та віддав пас на Вінісіуса до штрафного, який точно пробив у дальній кут воріт Боруссії.

Склад команд

Матч завершився з рахунком 2:0 на користь Реала. Український голкіпер Андрій Лунін провів гру на лаві запасних.

• Боруссія Дортмунд: Кобель, Шлоттербек, Гуммельс, Маатсен, Джан (80 Джан), Забітцер, Брандт (80 Алле), Рюерсон, Адеємі (72 Ройс), Санчо (87 Байно-Гіттен), Фюллькруг.
  • Реал Мадрид: Куртуа, Карвахаль, Рюдігер, Начо, Менді, Вальверде, Камавінга, Кроос (85 Модрич), Беллінгем (85 Хоселу), Родріго (90+1 Мілітан), Вінісіус (90+4 Лукас).

Попередження

Суддя матчу виніс попередження наступним гравцям:

• Боруссія Дортмунд: 40 Шлоттербек, 43 Забітцер, 79 Гуммельс.
  • Реал Мадрид: 35 Вінісіус.

Шлях до фіналу

На шляху до фіналу Реал подолав Лейпциг в 1/8 фіналу, здолав Манчестер Сіті у чвертьфіналі та переміг Баварію в півфіналі. Цей сезон став черговим підтвердженням майстерності та злагодженої гри мадридського клубу, який знову довів, що є одним з найкращих у Європі.