Медіа Інформаційний Гід

Чи вважається ходьба зоною 2 кардіо і в чому її переваги?

У зоні 2 кардіо пульс прискорений, але ви можете вести неквапливу бесіду і майже не потієте, Джерело: freepik.com

Багато людей щодня займаються кардіо. І ходьба, звісно, до них належить. Але чи вважається ходьба зоною 2 кардіо? Нагадаємо, зона 2 – це базовий рівень кардіонавантажень і друга пульсова зона (з п’яти), у якій пульс становить 60-70 відсотків від максимального.

Тренерка Джилл Беккер і фізіотерапевтка Вінні Ю кажуть, що для того, щоб дізнатися свій діапазон зони 2, ви можете розрахувати його за таким рівнянням. 220 – ваш вік x .60 і 220 – ваш вік x .70. Поширеними видами кардіо для зони 2 є їзда на велосипеді, веслування, плавання. Але чи допоможе вам ходьба? Ось що дізнався MigNews.

Чи вважається ходьба зоною 2 кардіо?

Безумовно, так. Ви можете ходити в зоні 2, але вам, можливо, доведеться збільшити інтенсивність ходьби, перейшовши на жваву ходьбу або ходьбу під нахилом, щоб підняти пульс до зони 2, говорить Ю.

Якщо ви можете вести невимушену бесіду і майже не потієте, але прогулянка дається вам трохи важче, ніж зазвичай, то ви, найімовірніше, перебуваєте в зоні 2.

Чи вважається ходьба зоною 2 кардіо і в чому її переваги?
Якщо ви прискорюєте темп і йдете швидким кроком, це збільшить частоту серцевих скорочень і перемістить вас у кардіозону 2, Джерело: freepik.com

Чи справді мені займатися кардіо в зоні 2?

Потрібно. За словами Ю, це чудовий спосіб поліпшити стан серцево-судинної системи, зокрема серця і легенів, особливо для початківців. Для щоденних тренувань ця зона також може стати чудовим місцем для підтримки пульсу в день відновлення, щоб продовжувати розвивати свою аеробну базу.

«Загалом, ви не піддаєте свій організм занадто великому навантаженню. Але при цьому продовжуєте працювати з користю для серцево-судинної системи», – каже Ю. Крім того, зона 2 чинить менший вплив на організм і легша для суглобів. Тому ви зможете швидше відновитися, що допоможе вам стати швидшими і сильнішими, каже Беккер. Ви також спалите більше жиру в організмі, ніж за вищої частоти пульсу, додає вона.

Вищі зони пульсу, такі як зона 4 (від 80 до 90 відсотків від максимального пульсу) і зона 5 (від 90 до 100 відсотків від максимального пульсу), вимагають від вас більшого навантаження на анаеробний поріг. Це спричиняє велике навантаження на організм, включно з м’язами і серцем, і підвищує рівень кортизолу (гормону стресу).

Кардіо високої інтенсивності також може бути потенційно шкідливим для тих, хто навіть не підозрює про наявність у себе проблем із серцем, як-от вади клапанів, високий кров’яний тиск або проблеми з холестерином, каже Ю. Беккер.

Беккер каже, що більшість людей повинні займатися в зоні 3 або 4 один або два рази на тиждень (і навіть не робити багато кардіо в зоні 5), а решту тренувань проводити в зоні 1 або 2.

Тренування в зоні 2 «вкрай важливі». Вони покращують варіабельність серцевого ритму (ВСР), «здатність організму переносити різні діапазони серцевого ритму» і різні рівні стресу, каже Ю. А якщо проводити більшу частину тренувань у зонах із вищою інтенсивністю серцевого ритму, ця здатність знизиться. Ви маєте бути здатні переносити не лише пульс у стані спокою та високі частоти серцевих скорочень, а й середні діапазони, додає вона.

«Загалом, кардіо в зоні 2 поліпшить здоров’я серця і «створить міцніший фундамент, щоб ви могли бігати швидше, бігати довше, їздити на велосипеді сильніше», – каже Беккер. «Річ не в тім, наскільки важко ви щось робите. А в тому, наскільки послідовно ви можете робити щось за нижчого серцевого ритму».

Як зробити ходьбу тренуванням зони 2

Чи справді ходьба допоможе вам наростити м’язову масу? Чи достатньо її однієї? Чи потрібно займатися ще й із гантелями?

Вийти з мобільної версії сайту