Яке свято 2 квітня в Україні: чому сьогодні заборонено пити алкоголь

Сьогодні православні християни вшановують пам’ять кількох християнських святих.

Сьогодні, 2 квітня, православні християни, які дотримуються нового церковного календаря, вшановують пам’ять кількох християнських святих, серед яких преподобний Тит Чудотворець, мученики Амфіан і Едесій, а також мученик Полікарп з Александрії, пише MigNews з посиланням на джерело News.liga.net.

Преподобний Тит Чудотворець жив у IX столітті неподалік Константинополя та був ченцем у Студійському монастирі. Від ранніх років він вирізнявся духовною дисципліною, суворо дотримувався посту та молитви. За свою побожність отримав дар зцілення. Особливою рисою його життя стало неприйняття іконоборства — навіть попри накази імператора знищувати святі образи, Тит залишався вірним захисником ікон. Він прожив довге життя й помер у глибокій старості.

Мученики Амфіан та Едесій, рідні брати, походили з заможної родини, здобули освіту, але відмовилися від мирських благ заради служіння Богу. Вони приєдналися до християнської громади в Кесарії Палестинській. За свою віру брати були ув’язнені та зазнали мученицької смерті.

Ще один святий, якого згадують цього дня, — Полікарп з Александрії. Він відкрито виступив проти гонінь на християн, ініційованих імператором Максиміаном. Полікарп мужньо прийняв страждання, був підданий тортурам і страчений мечем.

Іменини 2 квітня

Цього дня свої іменини відзначають носії імені Полікарп. Ім’я має грецьке коріння та означає “плодоносний” або “родючий”.

Державні та міжнародні події 2 квітня

В Україні щороку 2 квітня відзначають День кінолога. Це професійне свято фахівців, які працюють із собаками — навчають, дресирують і залучають їх до виконання службових обов’язків. Ця професія потребує сили волі, витримки та любові до тварин, які, у свою чергу, часто стають незамінними помічниками людей.

Також 2 квітня у світі відзначають Всесвітній день поширення інформації про аутизм, запроваджений Генеральною асамблеєю ООН у 2007 році. Мета ініціативи — підвищення обізнаності про аутизм, підтримка людей з розладом аутичного спектра, покращення умов їхнього життя та інтеграції в суспільство.

Ще одна важлива дата — Міжнародний день дитячої книги, який започатковано з метою популяризації читання серед дітей. Свято закликає звернути увагу на важливість книжок у формуванні світогляду дитини, її інтелектуального й емоційного розвитку.

Народні прикмети та повір’я

У народному календарі 2 квітня вважається днем, коли можна передбачити весну та врожайність року:

  • якщо йде дощ — буде щедрий грибний сезон;
  • ясна й тепла погода — обіцяє гарну весну;
  • поява шпаків — прикмета раннього потепління;
  • велика кількість талої води — до буйної трави у травні.

Також існувало повір’я, що вживання криничної води цього дня сприяє зміцненню здоров’я й захищає від недуг.

Що не слід робити 2 квітня

Цього дня, як і в інші дні Великого посту, рекомендується утримуватися від:

  • сварок, гніву та лихослів’я;
  • вживання алкогольних напоїв;
  • обману та будь-яких неправдивих дій;
  • вживання м’яса, молочних продуктів і яєць;
  • відвідування розважальних закладів.

Це час для зосередження на духовному очищенні, молитві та добрих вчинках.

Дізнайтесь, коли буде День матері 2025 в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.