В українській мові є слова, які так і хочеться написати разом. Приміром, слово «в цілому». Але як насправді пишеться «в цілому» чи все ж таки «вцілому»? Навіть якщо раніше ви робили помилку, прочитавши цей матеріал, ви зможете запобігти їй у майбутньому.
MigNews простими словами пояснить вам правило та правопис «в цілому» в українській мові.
«В цілому» чи «вцілому»: як пишеться?
Отже, для початку давайте визначимося, до якої частини мови належать ці слова. Поставте запитання до цього слова в реченні або, якщо ви його ще не склали, подумайте, на яке запитання воно відповідатиме.
«В цілому» відповідає на запитання «як» і є прислівником, утвореним за допомогою прийменника та прикметника. Через це багато хто й думає, що, раз це прислівник, то потрібно писати його разом. Але це не так. Згідно з правилом української мови, 3 прислівники, утворені за допомогою прийменника в, пишуться окремо. Крім «в цілому» до них належать і прислівники «в основному» та «в середньому».
Насправді «в цілому» є скалькованим висловлюванням, і експерти радять замінювати його стилістично правильним варіантом – загалом.
«В цілому» як прикметник і прийменник та як іменник і прийменник: як пишеться?
Прислівник «в цілому» звучить і пишеться так само, як і поєднання прикметника та прийменника, а також як поєднання іменника та прийменника «в цілому». Усі вони пишуться окремо. Але їх не варто плутати, тому що в реченні вони виконуватимуть різні функції.
- Наприклад, ось прикметник і прийменник: в цілому (у якому?) світі не знайдеш такого талановитого SMM-ника, як ти.
- Іменник і прийменник: усі люди – частинки в цілому (у чому?).
Приклади вживання прислівника «в цілому»
- Мені в цілому не сподобався цей фільм, а не тільки погана акторська гра.
- На жаль, Тарасе, ви в цілому не впоралися з контрольною роботою.
- В цілому це був найгірший її виступ за всі роки музичної кар’єри.
Раніше ми обговорювали правопис слова «щодо»: як правильно писати – разом чи окремо «що до»?
Залишити відповідь