Як легко почистити мікрохвильовку всього за 5 хвилин

Ми розповімо вам, як очистити мікрохвильову піч за допомогою засобів, які вже є у вашій коморі.

Знання того, як легко почистити мікрохвильовку, – необхідне зло. Якщо робити це правильно, можна уникнути неприємного запаху і прилиплої їжі, яка може забруднити їжу, що розігрівається. Крім того, ваша мікрохвильова піч працюватиме краще (і безпечніше). «Скупчення бризок можуть призвести до зниження ефективності роботи або до втрати гарантії», – зазначає експертка з домашнього господарства Ноелл Джетт. «У гіршому випадку брудна мікрохвильовка може навіть стати причиною пожежі».

На щастя, MigNews тут, щоб вам допомогти. Дотримуйтесь наших порад щодо чищення мікрохвильової печі всередині та зовні, включно з тим, як чистити фільтр мікрохвильової печі.

Як часто чистити мікрохвильову піч

Намагайтеся чистити мікрохвильову піч раз на місяць і протирати зовнішню поверхню щоразу, коли ви протираєте кухонні стільниці. Якщо ви помітили появу плям або запахів, збільште частоту чищення.

«Термін служби мікрохвильових печей зазвичай становить від п’яти до 10 років залежно від якості догляду», – каже експертка з прибирання Віра Петерсон. «Регулярне чищення допоможе вашій мікрохвильовій печі залишатися в найкращому робочому стані».

Як легко почистити мікрохвильовку за допомогою оцту

Як легко почистити мікрохвильовку всього за 5 хвилин
Що частіше ви чиститимете мікрохвильовку, то довше вона вам прослужить, Джерело: pexels.com

Відчуваєте натхнення, щоб засукати рукава і провести глибоке чищення мікрохвильової печі? Дотримуйтесь цих простих кроків.

  • Крок 1: Розпиліть спрей на плями і розводи. Стійкі плями і розливи в мікрохвильовці корисно точково обприскувати. Джетт рекомендує змішати рівні частини білого оцту і води в пляшці з розпилювачем і рясно розпорошити.
  • Крок 2: Створіть суміш для чищення з оцтом. Наповніть безпечну для мікрохвильової печі миску двома чашками води і двома столовими ложками оцту. За бажанням додайте одну-дві краплі ефірної олії для ароматизації. Якщо у вас немає під рукою оцту, Петерсон радить використовувати замість нього свіжовичавлений лимонний сік. Секрет: покладіть у миску маленьку дерев’яну ложку або встроміть у суміш зубочистку. Це дасть змогу бульбашкам утворюватися на дерев’яній поверхні в міру нагрівання води, запобігаючи її перегріванню і «вибуху» кипіння.
  • Крок 3: помістіть суміш у мікрохвильову піч, закрийте дверцята і нагрівайте на високій потужності протягом трьох хвилин. Потім, не відкриваючи дверцята, залиште все нагріватися ще на 15 хвилин. Цей час очікування дасть змогу мікрохвильовій печі отримати додатковий пар, який допоможе видалити прилиплі плями.
  • Крок 4: Зніміть суміш і піддон. Використовуючи щипці або рукавицю для захисту рук, обережно дістаньте миску з мікрохвильової печі та відкладіть її вбік – поки не виливайте. Також зніміть піддон поворотного столу, щоб вимити його в раковині.
  • Крок 5: Протріть внутрішню поверхню. Змочіть чисту серветку з мікрофібри в суміші оцту і протріть внутрішню поверхню мікрохвильової печі. Велика частина забруднень відразу ж відійде. Але, якщо у вас є важкодоступні місця, Джетт радить використовувати неподряпувальний інструмент для чищення.
  • Крок 6: Вимийте піддон. У кухонній раковині вимийте поворотний стіл мікрохвильової печі за допомогою засобу для миття посуду, гарячої води і губки. Витріть його насухо чистим рушником і помістіть назад у чисту мікрохвильову піч.
  • Крок 7: Чищення зовнішньої поверхні. Розпиліть універсальний засіб для чищення на чисту тканину і протріть зовнішню поверхню. Ніколи не розпилюйте засіб безпосередньо на панель керування. Петерсон додає: «Для приладів із нержавіючої сталі занурте ганчірку у воду і рідину для миття посуду, вичавіть її, а потім протріть». Не забудьте протерти панель управління, бічні сторони, верх і низ.

Як легко почистити мікрохвильовку (фільтр) за допомогою засобу для миття посуду

Це вентиляційний отвір, який ви вмикаєте, коли готуєте, щоб допомогти впоратися з димом і жиром. Фільтри мікрохвильових печей необхідно чистити кожні три-шість місяців, залежно від того, як часто використовується мікрохвильова піч.

Забруднений фільтр являє собою небезпеку загоряння і заважає мікрохвильовій печі працювати ефективно. На щастя, чищення просте і не потребує жодних інструментів. Ознайомтеся з наведеними нижче інструкціями.

  • Крок 1: Зніміть фільтр. Фільтр знаходиться під мікрохвильовою піччю, розташованою над плитою, і повинен легко вийматися. Акуратно витягніть його руками.
  • Крок 2: Замочіть фільтр. Помістіть фільтр у велику миску з дуже гарячою водою. Якщо фільтр виглядає дуже жирним, додайте у воду 1/4 склянки харчової соди. Залиште фільтр замочуватися приблизно на 15 хвилин, щоб видалити жир.
  • Крок 3: Зчистіть жир. Вийміть фільтр із гарячої води і почистіть його в раковині губкою. Жир має одразу ж зійти.
  • Крок 4: Промийте і висушіть. Ретельно промийте фільтр і дайте йому повністю висохнути, перш ніж встановлювати його на місце в мікрохвильову піч.

Як довше зберегти мікрохвильову піч чистою

Чиста мікрохвильова піч може здатися значним досягненням. Щоб вона довше залишалася чистою, виконуйте такі дії.

  • Накривайте продукти. Профілактика – ключовий момент. Перш ніж увімкнути мікрохвильову піч, накрийте кришкою або паперовим рушником усі продукти, які можуть розбризкатися.
  • Негайно прибирайте розливи. Свіжі бризки набагато легше прибрати, ніж запечені. «Якщо плями все ж з’явилися, більшість із них можна видалити теплою водою з милом або засобом, призначеним для мікрохвильових печей», – каже Петерсон.
  • Використовуйте посуд, безпечний для мікрохвильової печі. Завжди використовуйте посуд, безпечний для мікрохвильової печі. Деякі матеріали можуть розплавитися або заіскритися, що призведе до безладу або пожежі. На дні (або на оригінальному упакуванні) посуду має бути напис «Microwave-safe», і він не повинен сильно нагріватися під час використання в мікрохвильовій печі.
  • Дотримуйтесь точного часу приготування. Однією з найпоширеніших причин виникнення безладу в мікрохвильовій печі є пересмажування їжі. Щоб цього не сталося, завжди дотримуйтеся рекомендованого часу приготування. Зниження потужності також може запобігти перегріванню їжі.
  • Регулярно чистіть прилад. Крім протирання і чищення на місці, намагайтеся раз на місяць проводити глибоке очищення мікрохвильової печі, щоб вона завжди була блискучою!

Губки є розсадником бактерій (та інфекцій). Дізнайтеся, як часто їх потрібно міняти і як їх чистити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.