Губки мають неймовірну поглинаючу здатність, що робить їх основним предметом домашнього вжитку при прибиранні пролитої рідини, протиранні поверхонь і митті посуду. Однак таке поглинання робить губки домом для бактерій, що швидко зводить нанівець їхню здатність до очищення. Не знаєте, як часто треба міняти губку?
Згідно з дослідженням, проведеним 2017 року журналом Scientific Reports, у кухонній губці може жити до 362 видів бактерій, а їхня густота сягає 45 мільярдів на квадратний сантиметр. Саме тому Ронда Вілсон, експертка з більш ніж 20-річним стажем роботи в індустрії прибирання, стверджує, що губки потрібно часто міняти. MigNews поділиться її думкою та порадами.
Як часто треба міняти губку
На думку Вілсон, заміна губки щотижня – це оптимальний варіант. Це може здатися надмірним, але губки пористі й утримують фрагменти їжі та вологу. Що довше ви користуєтеся губкою, то більше на ній накопичується бактерій, тому важливо постійно міняти губки.
Залежно від умов використання ви можете обійтися однією і тією самою губкою протягом кількох тижнів. Але для чистоти і спокою найкраще використовувати один тиждень, каже Вілсон. «Не чекайте, поки ваша губка почне смердіти, перш ніж замінити її».
Як часто треба міняти губку: ознаки того, що настав час її замінити
Хоча зазвичай губку слід міняти щотижня, ці терміни можуть змінюватися залежно від того, як часто ви користуєтеся губкою і як добре ви за нею доглядаєте. Навіть якщо ще не минув тиждень, такі ознаки вказують на те, що час дістати свіжу губку.
- Запахи. Якщо ваша губка неприємно пахне, незважаючи на численні спроби її прополоскати, найімовірніше, її час викинути. Затхлий запах – тривожний сигнал про скупчення бактерій.
- Текстура. Будь-які лущення або слизовий вигляд означають, що вашу губку пора замінити. Якщо ви триматимете губку зі зношеною текстурою, це призведе до того, що замість миття посуду або стільниці ви розмазуватимете бруд і бактерії по них.
- Знос. Коли губка починає стиратися, втрачати форму або розпадатися на частини, її слід замінити. Губку неправильної форми важко чистити, і це ознака того, що вона, швидше за все, прослужила вам занадто довго.
Як зробити так, щоб губки служили довше
Використання губки протягом тижня може здатися недовгим. Але хороша новина полягає в тому, що правильний догляд може продовжити термін служби губки. Зберігання губок у правильних умовах і їхнє ретельне очищення допоможуть затримати накопичення бактерій і зберегти їх у чудовій формі.
Вілсон також рекомендує чергувати губки. За її словами, якщо виділити одну губку для посуду, одну для поверхонь і одну для сильних забруднень, це допоможе продовжити термін служби губок. Це також обмежить можливості перехресного забруднення, особливо під час роботи із сирим м’ясом.
Однак Вілсон також попереджає, що навіть найкращий догляд за губками не є довгостроковим рішенням. Хоча ці поради з догляду допоможуть вам отримати максимальну віддачу від ваших губок, ви маєте продовжувати часто змінювати їх. «Це все одно що наклеювати пластир на більш серйозну проблему – врешті-решт, вам просто знадобиться нова губка», – каже вона.
- Правильне зберігання. Губки можуть прослужити довше, якщо зберігати їх у сухому місці. Вичавлюйте зайву воду після кожного використання і не зберігайте губку в раковині або там, де мокро. Якщо ви не можете знайти відповідне місце для зберігання, скористайтеся тримачем для губки. Що сухіша ваша губка, то довше вона прослужить.
Чищення губок
Очищення губки за допомогою тепла – ефективний спосіб знищити бактерії. За словами Вілсон, можна розігріти губку в мікрохвильовій печі протягом 1-2 хвилин або покласти її у верхню стійку посудомийної машини під час циклу гарячого прання. Переконайтеся, що губка волога, перш ніж класти її в мікрохвильову піч, щоб вона не загорілася.
Можна також замочити губку в розведеному розчині відбілювача. Відміряйте 1 ст. л. відбілювача на 3,7 л і замочіть на 5 хвилин. На завершення ретельно прополощіть губку водою.
А ви знали, що шкірку від банана можна використовувати в побуті? Ось кілька крутих лайфхаків для вас.
Залишити відповідь