Оксфордський університет зберіг свою позицію як найкращий університет світу дев’ятий рік поспіль, згідно з нещодавно опублікованою версією Times Higher Education (THE) World University Rankings за 2025 рік.
За ним йдуть Массачусетський технологічний інститут, Гарвардський університет і Прінстонський університет, які піднялися з шостого на четверте місце в 2025 році, пише MigNews.
Кембриджський університет залишився на п’ятому місці, не змінившись порівняно з попереднім роком, а Стенфордський університет опустився з другої на шосту позицію.
У найвищому рейтингу домінували заклади зі Сполучених Штатів і Великобританії, які розділили всі перші 10 місць.
У той час як сім із них були закладами з США, Великобританія претендувала на решту три, включаючи перше місце.
В останньому рейтингу THE World University Rankings увійшли понад 2000 університетів зі 115 країн і регіонів.
Рейтинг базувався на 18 показниках ефективності в п’яти категоріях, включаючи викладання, дослідницьке середовище, якість досліджень, міжнародні перспективи та промисловість.
Рейтинги 2025 року також показали зміну глобального ландшафту: багато європейських університетів знизилися в рейтингу, тоді як азіатські навчальні заклади продовжували покращувати свої глобальні позиції.
Які європейські університети є найкращими у світі?
Відповідно до загальних балів у рейтингу, трійка найкращих університетів Європи були з Великої Британії та включали Оксфордський університет, Кембриджський університет та Імперський коледж Лондона.
Швейцарський університет ETH Zurich зайняв четверте місце в Європі та 11-те у світі. За ним йшов Університетський коледж Лондона, який був 22-м у світі.
Німеччина також була представлена в десятці найкращих у Європі, Мюнхенський технічний університет і LMU Munich посіли відповідно 26 і 38 місце у світовому рейтингу.
Серед інших найкращих європейських університетів – французький дослідницький університет PSL та бельгійський KU Leuven, обидва з яких забезпечили собі місця в топ-50 найкращих в світі.
Занепад європейських університетів
Другий рік поспіль Азія була найбільш представленим континентом у рейтингу.
Деякі європейські навчальні заклади також зазнали стабільного занепаду, тоді як університети в Азії, зокрема з материкового Китаю, Японії та Південної Кореї, покращуються.
Університети таких країн, як Франція, Нідерланди та Швейцарія, опустилися в рейтингу. Наприклад, вісім із 12 університетів Нідерландів впали в рейтингу, а Делфтський технологічний університет опустився на 56-ту позицію у світі.
У Франції 19 із 50 університетів знизилися, тоді як 10 отримали найгірший рейтинг за всю історію.
У Швейцарії також відбулося зниження кількості університетів, хоча й досі зберігаються деякі заклади з високим рейтингом.
Незважаючи на ці тенденції, деякі європейські країни досягли помітних покращень. Це включає в себе Німеччину, яка зафіксувала віху, коли Мюнхенський технічний університет піднявся на 26 місце, що є найвищою позицією для німецьких університетів у рейтингу.
Хоча більшість своїх найвищих світових рейтингів Європа завдячує Великій Британії, такі країни, як Німеччина, Франція та Нідерланди, також мають сильну присутність із кількома університетами у світовій топ-100.
Країни Північної Європи, зокрема Швеція, Данія та Фінляндія, також продовжують демонструвати стійкий прогрес у глобальних рейтингах, оскільки їхні університети або покращили, або зберегли свої позиції.
Швеція змогла зберегти свою присутність у топ-50, а Каролінський інститут піднявся на одну сходинку до 49-го місця, тоді як Данія забезпечила собі місце у світовій топ-100, представлена Копенгагенським університетом, який цього року посів 97-е місце.
Дізнайтеся про ТОП-10 країн з найкращою системою правосуддя у світі.
Залишити відповідь