Дослідження, яке тривало 50 років, розкрило секрет фінансового успіху, і це не має нічого спільного з академічною успішністю, професійними зв’язками чи трудовою етикою.
Психологи відстежували життя 1000 дітей із новозеландського міста Данідін з 1972 року, збираючи інформацію про їхній ріст, розвиток і успіх від народження до повноліття, пише MigNews з посиланням на джерело Daily Mail.
Найкращим провісником майбутнього фінансового та професійного успіху в подальшому житті був емоційний інтелект і здатність контролювати свої дії.
Вчені назвали цю навичку «емоційним коефіцієнтом» (EQ), і люди з високим EQ, як правило, зосереджувалися на позитиві, слухали, перш ніж приймати рішення, визнавали свої помилки, виявляли співчуття та відповідним чином справлялися з негативними емоціями.
Але діти з низьким EQ частіше матимуть «несприятливі результати щодо багатства» у дорослому віці, включаючи низький дохід, погані звички заощаджувати, кредитні проблеми та залежність від системи соціального забезпечення.
До того моменту, як їм виповнилося 30 років, ця група з меншою ймовірністю заощадила гроші та придбала менше фінансових будівельних блоків для майбутнього, таких як власність на житло, інвестиційні фонди або пенсійні плани.
Психологи оцінили емоційний інтелект дітей, який вони називають «самоконтролем», у віці трьох, п’яти, семи, дев’яти та 11 років.
Оцінки проводилися шляхом безпосереднього спостереження за поведінкою дітей, опитування їхніх батьків та прохання вчителів заповнити анкету про них.
Дослідники в American Scientist повідомили:
Всім дітям час від часу не вистачає самоконтролю, але цей комплексний показник засвідчив, що ті, хто набирає низькі результати, демонстрували поганий самоконтроль у різних ситуаціях і протягом багатьох років.
Потім дослідники опитали учасників у дорослому віці, оцінивши їх фінансовий стан і стабільність.
Їхні висновки виявили чіткий зв’язок між здатністю дитини розуміти, регулювати свої емоції та належним чином реагувати на них та її фінансовим успіхом у дорослому віці.
Частково це може бути пов’язано з тим, що люди з високим EQ володіють навичками та рисами, які роботодавці хочуть бачити на робочому місці, такими як здатність добре працювати з іншими, навички ефективного спілкування та соціальна обізнаність.
Таким чином, емоційний інтелект налаштовує людей на успіх на роботі, забезпечуючи їм більшу надійність роботи та збільшуючи ймовірність того, що вони отримають підвищення, зазначають дослідники.
Крім того, люди з високим EQ краще контролюють імпульси та схильні думати, перш ніж діяти. Це може сприяти відповідальному управлінню грошима через заощадження, складання бюджету та планування майбутнього.
Але що визначає еквалайзер людини? Дослідники виявили кілька факторів, які, здається, мають сильний вплив на емоційний інтелект дитини. Аналіз показав, що середній рівень «самоконтролю» був набагато вищим серед дівчат, ніж хлопчиків, а також серед дітей із заможних сімей. Діти з більшим емоційним інтелектом також мали значно вищий IQ. Але EQ – це не те, з чим діти обов’язково народжуються.
Цей навик також можна розвивати їхніми батьками, вихователями та програмами раннього втручання. Існує багато способів допомогти вашій дитині розвинути емоційний інтелект, моделюючи ці навички у вашій поведінці, заохочуючи відкрите спілкування та підтверджуючи емоції, а також обговорюючи їх у ситуаціях вирішення проблем. Діти починають розвивати емоційний інтелект дуже рано, тому важливо запровадити ці практики, коли вони перебувають у дитинстві. Протягом цього раннього віку батьки можуть сприяти розвитку емоційної обізнаності, навішуючи ярлики та підтверджуючи почуття своїх дітей.
Нещодавно також китайські вчені знайшли «еліксир» молодості.
Залишити відповідь