Дзвонити чи телефонувати: як правильно говорити українською мовою

Чи можна говорити обидва варіанти? Чи правильний тільки один?

Телефон став важливою частиною нашого життя. З його допомогою ми не тільки спілкуємося з близькими, а й працюємо, вчимося, займаємося творчістю і відпочиваємо. Але, звісно, основна його функція (хоча, про це багато хто забув) – це підтримання зв’язку з рідними і тими, з ким ми не можемо зустрітися особисто. Але чи знаєте ви, як правильно говорити українською – дзвонити чи телефонувати?

Можливо, ви раніше не замислювалися і говорили машинально. Але прийшов час розібратися в тонкощах правильного вживання слова. MigNews розповість усе, що потрібно про це знати.

Як правильно говорити і писати українською: дзвонити чи телефонувати?

У повсякденному мовленні ми часто чуємо слово «дзвонити» в значенні телефонного дзвінка. Але, на жаль, як каже мовознавець Олександр Авраменко, правильно все ж говорити телефонувати.

Значення слова дзвонити в українській мові

Чому ж так, а не інакше? Відповідь криється у значенні слів дзвонити і телефонувати. Перше в українській мові означає викликати звуки, ударяючи в дзвін. Згідно зі словником, телефонувати означає «комунікувати за допомогою телефонного пристрою». Як бачимо, різниця все-таки суттєва.

Тому краще не плутатися в цих словах і кожне вживати в правильному контексті (і значенні). Звісно, співрозмовник вас зрозуміє і здогадається, що ви мали на увазі. Але, погодьтеся, приємно, коли наше мовлення звучить грамотно і красиво, а також відповідає нормам української мови.

Приклади вживання слова телефонувати і дзвонити

Все ще складно запам’ятати, яке слово і коли потрібно говорити? Ось кілька прикладів-речень із ними:

  • Він попросив зателефонувати йому о 6-й годині вечора: до цього в нього буде важлива нарада з новими працівниками фірми.
  • Він хотів подзвонити у двері, але не встиг: господиня квартира відчинила їх, навіть не запитавши, хто там.
  • Я ненавиджу спілкуватися телефоном, тому мені краще не телефонувати. Напиши смс – і ми домовимося про зустріч.

А ви знаєте, як правильно говорити: мати рацію чи бути правим? Хоча, багатьом здається, що і той, і той варіант допустимі, це не так.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.