29 квітня за новим церковним календарем в Україні віряни вшановують пам’ять дев’яти мучеників Кізицьких, а також святителя Василія, єпископа Захолмського, пише MigNews з посиланням на джерело News.liga.net.
Святі мученики Кізицькі жили у місті Кизик у регіоні Мізія в часи гонінь на християн. Попри небезпеку, вони відкрито проповідували свою віру. Їх схопили й стратили за відданість християнству. Після припинення переслідувань мощі мучеників були з честю перепоховані.
Святитель Василій Захолмський, відомий також як Василій Острозький, був прикладом благочестивого чернечого життя. Він очолював Захолмську митрополію, був архімандритом монастиря у Тврдоші та оновив Введенську церкву в Острозі, перетворивши місцеву обитель на справжній монастир. Василій Острозький є одним із найбільш шанованих святих Сербської православної церкви. Його нетлінні мощі, які прославилися численними чудесами, зберігаються у монастирі Острог у Чорногорії.
День ангела та іменини 29 квітня
За новоюліанським календарем 29 квітня свої іменини святкують носії імені Василь.
Ім’я Василь має грецьке коріння і походить з епохи перських воєн. У перекладі з грецької воно означає “цар” або “володар”.
Варто зазначити, що за старим церковним календарем, який застосовувався до 2023 року, сьогодні також вітали з іменинами Галину та Ірину.
Народні традиції та прикмети на 29 квітня
Цього дня в Україні триває Провідний тиждень — час поминання покійних родичів і близьких. Для українців цей період має велике духовне значення: люди доглядають могили, приносять квіти та моляться за упокій душ.
В народі з 29 квітня пов’язані такі прикмети:
- Ясний день обіцяє тепле й вологе літо.
- Почути грім — ознака затяжних дощів.
- Сонячна та тепла погода — передвісник дощового кінця травня.
Люди вірили, що на Провідний тиждень душі померлих перебувають серед живих, тому їх старалися задобрити турботою та добрими вчинками.
Що не можна робити 29 квітня
У ці дні, коли особливо вшановують пам’ять померлих, існують певні заборони:
- Не можна сваритися або лихословити.
- Заборонено говорити зле про померлих.
- Не слід зловживати алкоголем.
- Небажано відмовляти у допомозі тим, хто її потребує.
Також у народі вірять, що в цей час не слід називати померлих небіжчиками, адже їхні душі можуть чути все, що говорять живі.
У такі особливі дні радять виявляти милосердя, допомагати ближнім та прагнути примирення з рідними.
Дізнайтесь, коли буде День матері 2025 в Україні.
Залишити відповідь