Вихід на європейський ринок: «Укрзалізниця» отримала ліцензію залізничного вантажного перевізника у Польщі

«Укрзалізниця» зробила значний крок у розширенні своїх можливостей на міжнародному ринку залізничних вантажоперевезень.

Польська дочірня компанія Ukrainian Railways Cargo Poland отримала ліцензію на залізничні перевезення від Управління залізничного транспорту Польщі, пише сайт Mignews. Це дозволяє їй повноцінно працювати на європейському ринку, надаючи комплексні транспортні послуги.

Основні аспекти отримання ліцензії

 1. Запуск комплексних послуг: Ukrainian Railways Cargo Poland планує розпочати надання повноцінних послуг з перевезень вже наступного року. Це включає не лише перевезення, але й логістичну підтримку та організацію перевезень від дверей до дверей.
 2. Розширення маршрутів: Наразі триває розробка та узгодження нових міжнародних маршрутів. Ukrainian Railways Cargo Poland планує зосередитися на підвищенні обсягу перевезень через українсько-польські прикордонні переходи, що дозволить забезпечити безперебійний транскордонний транспортний сервіс.
 3. Єдиний оператор: Послуги Ukrainian Railways Cargo Poland дозволять українським та польським вантажовідправникам отримати зручний сервіс без необхідності укладати договори з різними компаніями. Це значно спрощує процес організації перевезень та знижує витрати.
 4. Операція на різних коліях: Компанія планує використовувати рухомий склад для колій шириною як 1435 мм (стандартна європейська колія), так і 1520 мм (широка колія, яка використовується в Україні та деяких інших країнах СНД). Це дозволить ефективно працювати на всіх прикордонних переходах з Польщею.

Контекст і передумови розвитку

Ініціатива створення Ukrainian Railways Cargo Poland була започаткована 30 червня 2023 року, коли компанія була зареєстрована у Варшаві. За інформацією Forbes, це був важливий крок для інтеграції українських залізничних перевезень у європейську логістичну мережу. У серпні новостворена компанія розпочала свою діяльність, що відзначило початок нової ери для «Укрзалізниці».

Для успішної реалізації проєкту були призначені ключові керівники: Олександра Василенко стала директоркою представництва за кордоном, а Михайло Пластун очолив Ukrainian Railways Cargo Poland. Їх досвід та професіоналізм сприятимуть розвитку компанії та її інтеграції у європейський ринок.

Значення для українського та європейського ринків

Отримання ліцензії на залізничні перевезення у Польщі є важливим досягненням для «Укрзалізниці». Це не лише відкриває нові можливості для компанії, але й сприяє розвитку транскордонної логістики між Україною та ЄС. Українські вантажовідправники зможуть скористатися перевагами єдиного транспортного оператора, що підвищить ефективність перевезень та знизить витрати.

Переваги для клієнтів

 1. Зручність: Єдиний оператор надає послуги від дверей до дверей, що зменшує час та зусилля на організацію перевезень.
 2. Ефективність: Використання різних типів колій дозволяє уникнути затримок на прикордонних переходах.
 3. Економія: Зниження витрат на логістику завдяки зручності та ефективності послуг.

Перспективи розвитку

У майбутньому Ukrainian Railways Cargo Poland планує розширювати свою діяльність та впроваджувати нові технології для підвищення якості послуг. Це включає автоматизацію процесів, впровадження нових логістичних рішень та співпрацю з європейськими партнерами.

Питання та відповіді

Які основні переваги отримання ліцензії на залізничні перевезення у Польщі?

 • Це дозволяє Ukrainian Railways Cargo Poland надавати комплексні послуги з перевезень на європейському ринку, підвищує ефективність логістики та знижує витрати для вантажовідправників.

Коли Ukrainian Railways Cargo Poland планує розпочати повноцінну діяльність?

 • Компанія планує розпочати надання повноцінних послуг з перевезень вже наступного року.

Які нові маршрути планується запровадити?

 • Наразі триває розробка та узгодження нових міжнародних маршрутів, зокрема через українсько-польські прикордонні переходи.

Як послуги Ukrainian Railways Cargo Poland спрощують процес перевезень?

 • Вантажовідправники можуть отримати послугу «від дверей до дверей» від одного оператора, що зменшує необхідність укладати договори з різними компаніями та спрощує логістику.

Які типи колій використовуватиме Ukrainian Railways Cargo Poland?

 • Компанія планує оперувати рухомим складом для колії шириною як 1435 мм (стандартна європейська колія), так і 1520 мм (широка колія).

Які перспективи розвитку має Ukrainian Railways Cargo Poland?

 • У майбутньому компанія планує розширювати свою діяльність, впроваджувати нові технології та співпрацювати з європейськими партнерами для підвищення якості послуг.

Отримання ліцензії на залізничні перевезення у Польщі є важливим кроком для «Укрзалізниці» на шляху до інтеграції у європейський ринок. Це відкриває нові можливості для розвитку транскордонної логістики, підвищує ефективність перевезень та сприяє економічному зростанню України.

Рекомендуємо для прочитання також наш матеріал “Андрій Веревський про реформи Зеленського, делістинг Кернел з Варшавської біржі та майбутнє України у ЄС“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.