В уряді пояснили, чому зарплати вчителів залишаються низькими

Уряд відповів на петицію щодо підвищення зарплат вчителям.

Середня заробітна плата вчителів в Україні залишається на рівні $300−400, і суттєвого підвищення найближчим часом не передбачається. Про це повідомив Кабінет Міністрів у відповіді на електронну петицію, яка набрала понад 25 тисяч підписів, пише MigNews.

Авторка петиції наголосила на разючій різниці між оплатою праці педагогів в Україні та в ЄС. Зокрема, в сусідній Польщі, за її словами, вчителі отримують від $1200 до $1500 на місяць, тоді як українські освітяни змушені виживати на вчетверо менші суми.

Уряд визнав: нинішній рівень зарплат у сфері освіти справді є низьким, але в умовах воєнного стану пріоритетом є фінансування оборонного сектору.

У відповіді на петицію зазначено:

Підвищення розміру посадового окладу вчителів потребує значних додаткових видатків з бюджетів усіх рівнів, що в умовах воєнного стану є проблематичним.

Разом із тим, в уряді звернули увагу на те, що вчителі отримують додаткові виплати — доплати за престижність, надбавки за вислугу років, класне керівництво, перевірку зошитів тощо. Хоча базова зарплата і залишається невисокою, загальна сума нарахувань може бути дещо більшою.

У Кабміні також нагадали, що з 1 вересня 2025 року запланована щомісячна доплата вчителям у розмірі 1300 грн. Після скасування або завершення воєнного стану ця сума зросте до 2600 грн і виплачуватиметься до кінця відповідного календарного року.

Попри обмеження бюджету, уряд заявляє про поступове підвищення оплати праці педагогічних працівників у міру стабілізації економічної ситуації та зменшення навантаження на сектор безпеки й оборони.

Нагадаємо, на початку 2024 року освітні профспілки вже зверталися до влади з вимогою відновити індексацію зарплат та підвищити базові оклади для педагогів. Проте й тоді ключовою причиною відмови було «зосередження бюджетних ресурсів на потребах фронту».

Дізнайтесь, кому і на скільки підвищать зарплату за знання англійської.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.