“Укрзалізниця” анонсувала значні інвестиції в газові електростанції

"Укрзалізниця" оголосила про плани інвестувати 215 мільйонів євро у розвиток газових електростанцій загальною потужністю 250 МВт.

Згідно з публікацією в Forbes, ці кошти не включають витрати на встановлення обладнання.

За своїм масштабом і довжиною електромереж, УЗ є однією з п’яти найбільших розподільчих компаній в країні. Окрім великих обсягів перетоку, компанія має великий вплив на енергетичну інфраструктуру України.

До зимового періоду цього року “Укрзалізниця” планує запустити перші установки потужністю 10 МВт. Для цього було створено спеціалізовану компанію “УЗ Енерго”, яка займатиметься управлінням проекту.

“УЗ Енерго” веде перемовини з кількома відомими на світовому рівні виробниками, які можуть поставити необхідне обладнання протягом трьох до чотирьох місяців. Передбачається закупівля газопоршневих установок різної потужності: 1, 2, 5 та 10 МВт.

На території України вибрано 20 локацій для встановлення нових станцій. Триває процес оформлення необхідних документів для приєднання до енергетичних мереж.

“Укрзалізниця” розраховує на окупність інвестицій протягом п’яти років за найбільш оптимістичними прогнозами. У випадку дотримання консервативних підходів, термін окупності може збільшитись до десяти років. Проект передбачає, що половину генерованої енергії компанія використовуватиме для власних потреб, а решту віддаватиме на зовнішній ринок.

“Укрзалізниця” стає ключовим гравцем на українському енергетичному ринку не лише через свої розподільчі можливості, але й через стратегічну роль у забезпеченні енергетичної незалежності країни. У контексті триваючих викликів, таких як дестабілізація внаслідок військових дій і атак на енергосистему, наявність власних джерел енергії стає критично важливою для забезпечення стабільності та безпеки.

Крім “Укрзалізниці”, інші великі українські компанії також інвестують у розвиток газових міні-електростанцій. Зокрема, компанії “Епіцентр”, “Біосфера”, “Західнадрасервіс”, “Нова пошта” вкладають значні суми у створення власної генерації, що свідчить про зростаючий попит на автономні джерела енергії в умовах кризи.

Окрім основної діяльності, “Укрзалізниця” планує активно розвивати сектор допоміжних послуг. Це включатиме не тільки постачання енергії на зовнішній ринок, але й надання послуг, які сприятимуть стабільності та ефективності всієї енергетичної системи країни.

Заходи, що підтримують стратегічні ініціативи в цій галузі, будуть мати важливе значення для довгострокової стабільності та незалежності України у складний період її історії.

Раніше «Укрзалізниця» отримала ліцензію залізничного вантажного перевізника у Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.