Українці зможуть користуватися зв’язком у ЄС безкоштовно завдяки новому закону

Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про імплементацію норм європейського законодавства з роумінгу. Цей крок спрямований на поступову інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу. Закон, відомий як проект № 10265, надає українцям можливість користуватися зв’язком у країнах ЄС без додаткових платежів протягом чотирьох місяців, а європейцям – в Україні.

Основні положення нового закону

Закон про імплементацію норм європейського законодавства з роумінгу передбачає наступні ключові аспекти:

  1. Послуга “Роумінг як вдома” (Roam-Like-AtHome/RLAH):
    • Під час подорожей до країн ЄС українці зможуть користуватися дзвінками, SMS та передачею даних на умовах свого домашнього пакету послуг без додаткових платежів.
    • Європейці, що подорожують Україною, також зможуть користуватися зв’язком без додаткових витрат.
  2. Гармонізація національного законодавства:
    • Закон гармонізує українське законодавство у сфері електронних комунікацій із законодавством Європейського Союзу.
    • Забезпечує співпрацю з Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC).

Переваги для бізнесу та інвесторів

Закон також суттєво покращує інвестиційний клімат для бізнесу у сфері електронних комунікацій. Вітчизняні підприємства отримають високий рівень довіри, працюючи за єдиними правилами з європейськими партнерами відповідно до законодавства ЄС. Це сприяє підвищенню привабливості України для іноземних інвесторів та створенню нових можливостей для розвитку бізнесу.

Позитивний вплив на українських споживачів

Українські споживачі отримають значні вигоди від нового закону. Відтепер, подорожуючи країнами ЄС, вони зможуть користуватися мобільним зв’язком на тих самих умовах, що й у своїй рідній країні. Це дозволить зекономити значні кошти на роумінгових послугах та зробить подорожі комфортнішими. Окрім того, це стимулюватиме більшу мобільність українців та сприятиме культурному обміну між країнами.

Співпраця з ЄС

Україна продовжує інтегруватися до Європейського Союзу, виконуючи умови для набуття режиму внутрішнього ринку з ЄС у сфері електронних комунікацій. Закон забезпечує виконання усіх необхідних вимог для приєднання до єдиної роумінгової зони ЄС, що є важливим кроком на шляху до повної інтеграції в цифровий ринок ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.