У травні зменшились доходи загального фонду державного бюджету

У травні 2024 року загальний фонд державного бюджету України отримав 151,6 мільярда гривень від податків, зборів та обов'язкових платежів.

Це зниження порівняно з квітнем, коли надходження становили 154,6 мільярда гривень, та березнем, коли ця сума була 164,3 мільярда гривень. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів України, пише сайт “M.I.G.“.

Структура надходжень у травні

За оперативними даними, на 16:00 31 травня 2024 року, надходження до загального фонду державного бюджету у травні становили 151,6 мільярда гривень. Основні джерела доходів розподілилися таким чином:

 • Надходження від Державної податкової служби склали 99,8 мільярда гривень, зокрема:
  • 42,0 мільярда гривень – податок на прибуток підприємств;
  • 20,2 мільярда гривень – податок на додану вартість (зібрано 32,8 мільярда, відшкодовано – 12,7 мільярда гривень);
  • 17,3 мільярда гривень – податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;
  • 11,4 мільярда гривень – акцизний податок;
  • 5,8 мільярда гривень – рентна плата.

Внески Державної митної служби

Державна митна служба забезпечила надходження у розмірі 48,4 мільярда гривень. Це показує, що митні платежі залишаються важливим джерелом доходів державного бюджету.

Виконання плану доходів

Виконання місячного розпису доходів загального фонду державного бюджету, за оперативними даними, становить 108,6%, що перевищує план на 12,0 мільярда гривень. Внесок Державної податкової служби становить 106,6% (на 6,2 мільярда гривень більше запланованого), а Державної митної служби – 112,1% (на 5,2 мільярда гривень більше запланованого).

Загальні підсумки травня

За оперативними даними, за підсумками травня 2024 року до загального та спеціального фондів державного бюджету надійшло 227,4 мільярда гривень від податків, зборів та інших платежів. Окрім цього, близько 42,0 мільярда гривень у вигляді єдиного соціального внеску (ЄСВ) було спрямовано до фондів пенсійного та соціального страхування.

Раніше повідомлялося, що державний борг України перевищив 6 трильйонів гривень. Це суттєва цифра, яка впливає на фінансову стабільність країни та її бюджетну політику.

Ці дані демонструють певні виклики в управлінні державними фінансами та потребують уважного аналізу та коригування податкової політики для забезпечення стабільності бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *