Коли в Німеччині введуть нові обмеження для біженців: що потрібно знати українцям

Уряд Німеччини планує скоротити підтримку українських біженців, посилити депортації та обмежити право на возз'єднання сімей.

Німеччина переглядає свою міграційну політику — українських біженців можуть чекати суттєві зміни. Про це повідомив колишній консул України в Мюнхені Дмитро Шевченко, наголосивши, що німецький уряд планує зменшити розміри соціальної допомоги та запровадити суворіші умови підтримки для тих, хто шукає притулку, пише MigNews з посиланням на джерело Finance.novyny.live.

За словами Шевченка, нова урядова стратегія спрямована на зменшення кількості заяв на отримання прихистку до менш ніж 100 тисяч на рік. Для цього передбачено розширення практики депортацій, запровадження нових прикордонних обмежень, а також призупинення програм возз’єднання сімей.

Шевченко зазначив:

Політична риторика у Німеччині змінюється. Якщо раніше йшлося про відкритість і допомогу, то зараз дедалі більше говорять про скорочення міграційного навантаження.

Він також підкреслив, що під скорочення можуть потрапити не лише нові прохачі притулку, а й ті українці, які вже перебувають у Німеччині за програмою тимчасового захисту. Зокрема, у планах — перехід з базової соціальної допомоги Bürgergeld на значно скромніші виплати, які передбачені для мігрантів у таборах первинного прийому.

Додатково уряд обговорює ініціативи щодо запровадження обов’язкової роботи в обмін на допомогу, посилення контролю за використанням соціальних пільг і перевірку підстав для подальшого перебування в країні.

Чоловік застерігає:

На тлі зростання популістських настроїв і тиску з боку окремих політичних сил, уряд змушений реагувати більш жорстко. Це позначиться на всіх категоріях біженців, включно з українцями.

Нагадаємо, що Німеччина стала однією з головних країн, які надали прихисток українцям після початку повномасштабного вторгнення Росії. За офіційними даними, понад 1 мільйон українців досі перебувають на її території.

Очікується, що нові правила почнуть діяти поступово протягом 2025 року, але вже зараз багато федеральних земель починають вводити жорсткіші внутрішні регулювання, зокрема щодо працевлаштування та проживання.

Українське посольство в Німеччині поки не коментувало заяву Шевченка, але в дипломатичних колах визнають — тональність політики Берліна дійсно змінюється.

Нагадаємо, що раніше Фрідріх Мерц виступив проти миру в Україні на умовах Москви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.