Багато українців втратять бронювання: у чому причина?

Більшість осіб, які мали заброньований статус раніше, втратять його через введення нових вимог.

22 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив нову постанову щодо бронювання від мобілізації, що значно змінює умови для отримання відстрочки. Відтепер відстрочку зможе отримати набагато менша кількість громадян, що стало наслідком введення нових, більш жорстких вимог. Ці зміни зачіпають як працівників підприємств, так і самі компанії, які раніше подавали заявки на бронювання своїх співробітників, пише MigNews.

Однією з ключових змін є те, що всі відстрочки, надані на підставі рішень Мінекономіки та через платформу «Дія», діятимуть лише до 28 лютого 2025 року. Така обмежена дія відстрочок значно зменшить кількість осіб, які зможуть розраховувати на продовження бронювання після цієї дати.

Нардеп Богдан Кицак, який є членом Комітету з питань економічного розвитку, детально пояснив ці зміни в ефірі Київ24. За його словами, важливим пунктом нової постанови є вимога щодо строків роботи працівників на підприємствах, які подають заявки на бронювання. Тепер для того, щоб претендувати на відстрочку, працівник не тільки має отримувати зарплату на рівні не менше ніж 20 тисяч гривень, але й повинен працювати на підприємстві до 18 травня 2024 року. Якщо особа влаштувалася на роботу після цієї дати, вона не може претендувати на бронювання.

Оскільки тепер існує додаткове обмеження щодо дати прийому на роботу, значна кількість осіб, які отримали бронь до ухвалення цієї постанови, може втратити цей статус. Це стосується в основному тих, хто влаштувався на роботу після 18 травня 2024 року, і тепер вони не зможуть отримати відстрочку навіть якщо працюють в критичних установах.

Раніше повідомлялось, що бронювання працівників було зупинено. Детальніше – тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.