З ока рівнянина витягли 12-сантиметрового черв’яка. Як він туди потрапив?

У Рівненській області зареєстровано другий випадок підшкірного дирофіляріозу у 2024 році. Про це повідомили у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, передає MigNews.

У червні 61-річний мешканець Рівненського району виявив припухлість на шиї, яка згодом почала переміщатися через праву щоку, лоб, ніс і дійшла до правого ока. Пацієнт також відчував рух під шкірою. В кінці місяця він звернувся до місцевої медичної установи зі скаргами на біль у правому оці, почервоніння та сльозотечу.

Медична допомога та операція

Пацієнта оглянув хірург, який провів операцію з видалення 12-сантиметрового гельмінта з-під кон’юнктиви правого ока. Гельмінт був ідентифікований як самичка нематоди Dirofilaria repens. Наразі чоловік отримав симптоматичне та патогенетичне лікування й почувається задовільно. В осередку захворювання проведено комплексне епідеміологічне та епізоотологічне обстеження.

Поширеність захворювання в Рівненській області

З 2005 року, коли було вперше зареєстровано підшкірний дирофіляріоз в області, це вже 50-й випадок цього захворювання серед людей на Рівненщині. Щороку фіксуються нові випадки, і прогнозується їх подальше зростання. Основними причинами поширення захворювання є висока захворюваність на дирофіляріоз серед собак, котів та диких м’ясоїдних тварин, які є джерелами інфекції.

Чинники поширення дирофіляріозу

Ризик виникнення та поширення дирофіляріозу серед населення залишається високим через декілька факторів:

  • Висока захворюваність серед домашніх і диких тварин.
  • Широкий спектр комах-переносників, таких як комарі, мошки, блохи, ґедзі та кліщі.
  • Відсутність специфічної профілактики серед людей.

Профілактика захворювання

Щоб убезпечити себе від підшкірного дирофіляріозу, необхідно своєчасно дегельмінтизувати собак та котів. Це допоможе сповільнити зростаючу епізоотію серед тварин та захистить домашніх улюбленців від цієї хвороби. Важливим також є захист від нападу кровосисних комах. Для цього потрібно встановлювати антимоскітні сітки та використовувати фумігатори у своїх домівках. Під час перебування на природі варто користуватися репелентами.

Дотримання цих простих заходів допоможе значно знизити ризик захворювання підшкірним дирофіляріозом та забезпечить здоров’я вам і вашим домашнім тваринам.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.