Сніданок, безсумнівно, є важливою частиною здорового ранкового розпорядку. І часто розмова в Мережі йде про ідеальні продукти для збалансованого сніданку – або, в деяких випадках, про те, чи варто взагалі снідати. Однак якщо ви вже регулярно їсте вранці, вам може бути цікаво, який найкращий час для сніданку.
MigNews поділиться думкою дієтологинь про те, в який час найкраще снідати, чи можна снідати надто пізно і чи потрібно прагнути снідати в один і той самий час щодня.
Який найкращий час для сніданку
Найкращий час для сніданку залежить не від часу на годиннику. «Більшість із нас потребують їжі протягом однієї-трьох годин після пробудження», – каже дієтологиня Марісса (Мешулам) Карп. Звісно, такі чинники, як ваш графік, рівень активності та стан здоров’я, визначають оптимальний для вас час. Але загалом, від однієї до трьох годин після пробудження – це оптимальний час. Причому більшість людей укладаються в годинний проміжок.
Що ж стоїть за науковим обґрунтуванням цього часу? Експертка з харчування Ханна Сантоні пояснює: «Поки ми спимо, наш організм перетравлює вчорашню вечерю, відпочиваючи і відновлюючись. До ранку минає багато годин з моменту останнього прийому їжі, що призводить до природного зниження рівня цукру в крові». Сніданок, з’їдений незабаром після пробудження, заповнює запаси цукру в крові, забезпечуючи організм достатньою кількістю глюкози (тобто енергії) для оптимального функціонування.
Якщо ви пропустите сніданок або чекатимете занадто довго, то, найімовірніше, відчуєте втому й стомлення. Ба більше, гормон стресу кортизол почне вироблятися в підвищеній кількості, «порушуючи природний циркадний ритм організму і гормональний баланс», – каже Сантоні.
Пропуск або затримка сніданку також може ускладнити збалансоване харчування протягом дня, оскільки до обіду ви, найімовірніше, будете відчувати сильне відчуття голоду. Зі свого боку, це може збільшити ймовірність переїдання і вибору менш поживних варіантів.
Чи є таке поняття, як занадто пізній сніданок?
Поснідати занадто пізно можна. Але, знову ж таки, справа не в конкретному часі на годиннику. Це пов’язано з тим, що після періоду голодування організм однаково потребує їжі, незалежно від того, встаєте ви зазвичай о 5-й ранку чи о 12-й годині дня. Ранковий прийом їжі порушить піст, забезпечить енергією і підтримає ваш циркадний ритм, регулюючи рівень цукру і гормонів у крові.
При цьому сніданок більш ніж через три години після пробудження вважається пізнім. І залежно від того, коли ви їсте, це може бути скоріше обід.
Проте, за словами Карп, не рекомендується повністю пропускати сніданок і чекати обіду. Це може призвести до зниження рівня цукру в крові та енергії, а також до інших побічних ефектів (наприклад, сильного голоду), про які йшлося вище.
Чи повинні ви снідати в один і той самий час щодня?
Якщо є можливість, ідеальним варіантом буде снідати в один і той самий час щодня. Це пов’язано з тим, що наш організм працює за внутрішнім годинником, або циркадним ритмом. Цей годинник працює найкраще, коли ми робимо щось, наприклад, їмо їжу, за звичайним розкладом. «Вживаючи їжу в один і той самий час щодня, наш організм передбачає майбутні події і звикає працювати відповідно до них», – каже Карп.
Сантоні підтримує цю думку, говорячи про те, що дотримання постійного розпорядку дня і режиму харчування може бути корисним для зміцнення метаболічного здоров’я.
Звичайно, в житті трапляється всяке. І в деякі дні ви можете поснідати раніше або пізніше – і це абсолютно нормально! Але загалом, оскільки організм найкраще працює у звичному режимі, варто постаратися виробити для себе регулярний час сніданку.
Поки ви робите це, зосередьтеся на стравах з високим вмістом білка і клітковини, які підтримуватимуть ситість і енергію.
Якщо ви шукали спосіб, як не допустити потемніння яблук після розрізання, то ми його знайшли. Зробіть наступне.
Залишити відповідь