Хвороби – від застуди до грипу і норовірусу – здаються неминучими, коли настає «сезон хвороб». «Сезон хвороб» зазвичай триває з жовтня одного року по травень наступного і може бути стресом для сім’ї та дітей, каже докторка Джо Енн Робінсон. Проте, зробивши кілька профілактичних кроків, батьки можуть значно знизити ризик того, що їхня сім’я захворіє. Як же запобігти грипу та застуді у дитини?
MigNews нагадує, що одним із найкращих способів запобігання інфекціям є постійне оновлення необхідних вакцин, але батьки не повинні зупинятися на цьому. Багато профілактичних заходів можна вжити і після важливого візиту до кабінету лікаря.
Як запобігти грипу та застуді в дитини: дотримуйтеся гігієни рук
За словами докторки Робінсон, перший захист від хвороб – чистота і хороша гігієна. Адже краплі з дихальних шляхів можуть поширювати мікроби. «Наша імунна система піддається впливу мікробів цілий рік. Завдання полягає в тому, щоб зменшити вплив мікробів, які можуть піддати ваших дітей більшому ризику захворювання і поганого результату», – пояснює докторка Робінсон.
Вона рекомендує щотижня проводити регулярне прибирання будинку, приділяючи особливу увагу помітно забрудненим поверхням, що сильно контактують, щодня або в міру необхідності.
«Правильна гігієна рук не менш важлива», – каже д-рка Робінсон. Візьміть за правило використовувати правильні методи миття рук або дезінфікуючий засіб для рук, коли це необхідно. Наші руки часто стикаються з поверхнями, до яких торкаються інші люди». Докторка Робінсон додає: «Мило і вода – завжди найкращий вибір, особливо перед їжею».
Привчання дітей до дотримання правил гігієни також має велике значення. Навіть найменші діти можуть навчитися хорошого етикету, коли йдеться про хворобу. «Навчіть їх закривати рот і ніс під час кашлю або чхання», – радить докторка Робінсон. Це допоможе зменшити кількість респіраторних крапель, що потрапляють у повітря. Вона також радить: «Якщо вони не можуть вчасно прикрити ніс, то короткочасний поворот обличчя вбік може мінімізувати наслідки тісного контакту віч-на-віч».
У разі нежитю докторка Робінсон підкреслює, що важливо використовувати серветки, уникаючи пальців, рук або одягу, і правильно їх утилізувати. «Вологі серветки, залишені на поверхнях, можуть стати причиною появи мікробів, тому завжди тримайте поблизу ємність для їх утилізації», – підкреслює вона.
Як уберегти дитину від хвороб: залишайтеся активними
Дослідження показують, що фізичні вправи помірної інтенсивності можуть знизити ймовірність захворювання. Докторка Робінсон пропонує сім’ям «проводити час на свіжому повітрі. Це знижує стрес (що підвищує імунітет), дає змогу насолодитися сонячним світлом (що сприяє утворенню корисного вітаміну D в організмі) та зменшує кількість мікробів, які можуть бути спільними в закритих тісних приміщеннях. Усього 20-30 хвилин руху щодня можуть значно змінити ситуацію.
Як запобігти грипу та застуді в дитини: залишайтеся гідратованими
Оскільки віруси та застуди можуть спричиняти зневоднення, вода відіграє ключову роль у регулюванні функцій організму, утворенні слизу, що вимиває токсини, і підтримці оптимального рівня енергії.
Переконайтеся, що ваша сім’я щодня п’є достатню кількість води і вживає теплі рідини, як-от трав’яні чаї або відвари, коли вони хворіють і потребують розради та підвищення імунітету.
Як уберегти дитину від хвороб: зробіть сон пріоритетом
Сон вкрай важливий. Адже саме під час нього організм відновлює себе психічно та фізично, що робить його ключовим компонентом імунного здоров’я. Люди, які не отримують достатньо якісного сну, більш схильні до застуди і можуть довше відновлюватися. Дуже важливо встановити постійний режим сну для всіх членів сім’ї.
Порада: щоб поліпшити якість сну, обмежте час роботи з екраном за годину до сну і створіть заспокійливу обстановку перед сном для дітей різного віку. Подумайте про те, щоб прибрати гаджети зі спалень.
Як запобігти грипу та застуді в дитини: харчуйтеся правильно
Жоден оздоровчий або профілактичний режим не буде повноцінним без добре збалансованого харчування, що забезпечує паливо і підтримку імунітету, необхідну сім’ям для боротьби з хворобами. Дієтологиня Майя Феллер пояснює: «Хвороби спричиняються вірусами та бактеріями. Тому їжа, яку ми даємо нашим дітям, може допомогти скоротити тривалість або тяжкість захворювання, але сама по собі не є лікувальною».
Якщо ви хочете зміцнити імунну систему своєї дитини, Феллер підкреслює, що для підтримання її загального здоров’я важливо зосередитися на продуктах із високим вмістом поживних речовин:
- Продукти, багаті на клітковину, такі як авокадо, броколі, артишоки, малина і маракуйя, мають ключове значення. Клітковина відіграє важливу роль у розмаїтті «хороших» бактерій у кишечнику, що безпосередньо впливає на імунітет.
- Підвищіть споживання вітаміну С. Включення в раціон таких продуктів, як ківі, полуниця, цитрусові, брюссельська капуста, болгарський перець і навіть картопля, може значно зміцнити імунітет.
- Включіть пісні білки для зміцнення імунітету. Такі білки, як курка, риба, боби та горіхи, містять необхідні поживні речовини, зокрема цинк, який відіграє ключову роль в імунних реакціях.
Коли звертатися по медичну допомогу
Навіть якщо ви вживаєте найефективніших профілактичних заходів, хвороба все одно може трапитися. Якщо симптоми застуди/грипу посилюються або температура тримається довше кількох днів, зверніться до свого лікаря або педіатра, щоб забезпечити належний догляд.
Приділяючи особливу увагу харчуванню, фізичним вправам, гідратації та сну, а також вживаючи деяких профілактичних заходів, ви можете дати своїй родині більше шансів зберегти здоров’я й уникнути «сезону хвороб».
Чи правда, що від яєць можна заразитися пташиним грипом? Тут ми розповідали про те, міф це чи ні.
Залишити відповідь