Як подолати тривожність: прості та ефективні способи

На жаль, тривожність сьогодні стала рутиною: кожен українець відчуває на собі наслідки постійної тривоги.

Хтось перебуває у стані легкої дратівливості, а хтось страждає від панічних атак. Це нормальна реакція на ненормальні обставини. Проте тривожність — не причина перестати бути батьками, працівниками, друзями. 

У цій статті ми розповімо про симптоми тривожності, а також розкажемо про дієві та безпечні способи, як її позбутися. 

Симптоми тривожності

У кожної людини тривожний стан може проявлятися по-різному, залежно від індивідуальних особливостей організму та психіки. Проте можна виокремити загальні ознаки тривожності, властиві всім. Серед них варто зазначити такі, як:

  • прискорене серцебиття без очевидних причин;
  • задишка, що виникає раптово;
  • підвищена пітливість;
  • м’язова напруга;
  • головний біль.

Також тривожність може проявлятися відтермінованими симптомами: наприклад, порушенням роботи ШКТ (запор чи діарея), безсонням тощо.

Якщо ж говорити про прояви з боку психіки, то тривожність може супроводжуватись дратівливістю, відчуттям нереальності навколишнього світу (дереалізація), безпричинним страхом і труднощами з концентрацією уваги.

Разом ці симптоми значно погіршують якість життя, через що людина починає відчувати ще більшу тривогу. Але є гарна новина: це замкнене коло можна розірвати.

Ефективні методи боротьби з тривожністю

Найпростіша порада, що допоможе позбутися тривожності, — це уникати ситуацій, що провокують цей стан. Проте не завжди нею можна скористатися, тому психологи радять виконувати прості та легкі вправи.

Наприклад, тривожність дуже швидко зменшиться або навіть зникне, якщо дихати по квадрату. Суть методу полягає у наступному алгоритмі:

  1. Зробити вдих, повільно рахуючи подумки до чотирьох.
  2. Затримати дихання, рахуючи до чотирьох.
  3. Повільно видихнути, рахуючи до чотирьох.
  4. Затримати дихання, рахуючи до чотирьох.

Також можна скористатися спеціальним диханням: короткий вдих через ніс і довгий видих — через рот. 

Крім того, ефективно позбутися тривожності може допомогти прогресивна м’язова релаксація: напружуйте і розслабляйте почергово різні групи м’язів, починаючи з ніг і закінчуючи обличчям.

Проте іноді тривожність може бути ментальним розладом, і такі вправи не нададуть потрібного ефекту. У цьому разі лікар може рекомендувати протитривожні засоби. Сьогодні фармацевтичний ринок пропонує доволі широкий вибір анксіолітиків. Один з ефективних засобів проти тривожності — це Буспірон. Препарат призначається для лікування тривожних станів різного походження, а також може використовуватись у рамках комплексної терапії депресії та тривожно-депресивного розладу.

Зверніть увагу! Буспірон — рецептурний препарат, для його придбання необхідно мати рецепт від лікаря. 

Але попри високу ефективність препарату, тривожність не зникне повністю, якщо не займатись самоаналізом і пропрацюванням причин. А в цьому може допомогти психотерапія: наприклад, когнітивно-поведінкова чи раціональна емоційна терапія. Проте рекомендувати будь-які лікарські засоби чи методи терапії може лише спеціаліст. Не займайтесь самолікуванням, бо це може бути небезпечним для здоров’я.

Будьте здорові та спокійні!

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.