Реальна користь рицинової олії та чи можна її приймати всередину?

У Мережі ходить багато міфів з приводу переваг рицинової олії. Ми їх розвіємо.

Оздоровчі «лайфхаки» постійно з’являються і зникають, але рицинова олія вже тривалий час перебуває в центрі уваги. Люди запевняють, що вона сприяє росту волосся, зволожує шкіру, підтримує травлення і навіть викликає пологи. Але яка реальна користь рицинової олії?

MigNews пропонує розібратися і поділиться перевагами цього натурального засобу, про який так багато говорять.

Що таке рицинова олія?

Рицинова олія – це натуральна олія, яку отримують із насіння рослини рицини, відомої під технічною назвою Ricinus communis, каже докторка Шома Датта-Томас. «Після збору насіння його пресують, щоб отримати густу, блідо-жовту олію, багату на рицинолеву кислоту. Саме ця активна сполука відповідає за багато корисних властивостей рицинової олії», – пояснює вона.

За словами докторки Датта-Томас, історичне коріння рицинової олії сягає Стародавнього Єгипту, Індії та Африки, де її цінували за свої цілющі та лікарські властивості. А в афро-карибських культурах цю олію використовували протягом багатьох століть.

  • Головне застереження. Щоб використовувати її безпечно і правильно, завжди краще проконсультуватися з медичним фахівцем. Іншими словами, ви ніколи не повинні робити рицинову олію, так би мовити, «своїми руками».

Реальна користь рицинової олії: бореться із запаленням

Реальна користь рицинової олії та чи можна її приймати всередину?
У рицинової олії є кілька цілком реальних переваг, Джерело: pexels.com

Завдяки високому вмісту рицинолевої кислоти, рицинова олія – просто знахідка для боротьби із запаленнями, каже доктор Датта-Томас. «Ця унікальна жирна кислота зменшує запалення при нанесенні на шкіру, що робить рицинову олію популярним натуральним засобом від болю в суглобах, м’язових болів і шкірних подразнень».

Пакети з рициновою олією (шматок тканини або вовни, просочений олією і прикладений до шкіри) також можуть допомогти впоратися з хронічними запальними захворюваннями, покращуючи кровообіг і зменшуючи загальне запалення в організмі, додає лікар Решам Уттамчандані.

Переваги рицинової олії: підтримує спокійний сон

Нанесення рицинової олії на пупок може здатися дивним. Але насправді це поширена практика, заснована на традиційних аюрведичних уявленнях. В Аюрведі пупок є важливим енергетичним центром, що сприяє розслабленню, пояснює лікарка Шивані Амін. За її словами, зігрівальний ефект рицинової олії може викликати заспокійливі відчуття, потенційно сприяючи розслабленню перед сном. У ділянці пупка також розташовано безліч нервових закінчень, тому нанесення олії може заспокоювати, що, своєю чергою, сприяє кращому сну.

При всьому цьому науково не доведено, що така практика покращує сон. Вона досить нешкідлива, тож, якщо ви хочете спробувати – спробуйте. Тільки знайте, що всі передбачувані переваги швидше анекдотичні, ніж підтверджені дослідженнями.

Реальна користь рицинової олії викликає перейми

За словами Датта-Томаса, рицинова олія може викликати перейми, подразнюючи кишківник, що може стимулювати матку і викликати пологи. Однак це дуже спірний метод, який не рекомендується повсюдно.

Рицинова олія також може викликати нудоту, діарею, зневоднення і надмірні судоми, що може призвести до небезпечних наслідків під час пологів, попереджає вона. Тому робити це слід тільки під керівництвом лікаря. Ніколи не приймайте рицинову олію самостійно, щоб викликати пологи.

Переваги рицинової олії: покращує стан шкіри

Рицинова олія стала популярним інгредієнтом для догляду за шкірою, оскільки вона неймовірно зволожує її і багата на жирні кислоти, допомагаючи зволожити, зменшити сухість і зняти подразнення. Воно також має антибактеріальні та протизапальні властивості, що може допомогти впоратися з акне, підтримати загоєння ран і запобігти інфікуванню дрібних порізів і подряпин.

До вашого відома, важливо вибирати органічну рицинову олію холодного віджиму, щоб забезпечити її чистоту та безпеку. Але якщо ви схильні до акне, краще відмовитися від цієї олії: вона густа і здатна забивати пори.

Реальна користь рицинової олії: зволожує очі

Рицинолева кислота, що міститься в рициновій олії, може заспокоювати сухість очей під час використання в деяких складах очних крапель, завдяки своїм зволожувальним і змащувальним властивостям.

Однак ключове значення мають чистота і склад, тому рицинову олію ніколи не слід наносити безпосередньо на очі, якщо вона не призначена спеціально для цієї мети. Натомість необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря і купувати тільки стерильні, фармацевтично чисті продукти з рициновою олією.

Переваги рицинової олії: зміцнює імунітет

«Практики функціональної медицини іноді використовують рицинову олію для стимулювання лімфодренажу, який необхідний для детоксикації та підтримки імунітету», – каже Уттамчандані. «При нанесенні на живіт пакети з рициновою олією можуть стимулювати лімфоток і сприяти детоксикації через печінку», – пояснює вона.

Підтримуючи лімфодренаж, рицинова олія може оптимізувати роботу імунної системи, що робить її корисною для людей з аутоімунними або хронічними запальними захворюваннями, такими як вовчак, ревматоїдний артрит і хвороба Крона. Проте, перш ніж включати рицинову олію у свій раціон, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Реальна користь рицинової олії: сприяє росту волосся

Рицинову олію зазвичай використовують для стимулювання росту волосся на шкірі голови і бровах, зволожуючи і живлячи волосяні фолікули. Багатий вміст жирних кислот і Омега-6 також зволожує шкіру голови, сприяючи зростанню здорового і сильного волосся. Не забувайте, що рицинової олії потрібно зовсім небагато. Найкраще використовувати кілька крапель один-два рази на тиждень, щоб уникнути жирної шкіри голови.

Переваги рицинової олії: допомагає травленню

«Рицинова олія може підтримати травлення, якщо наносити її на живіт. Її протизапальні та розслаблюючі м’язи властивості можуть полегшити спазми або здуття живота», – каже Амін. Масаж олією живота також чинить розслаблюючу дію на кишківник, що може допомогти в разі легкого дискомфорту травлення.

Рицинолева кислота – це натуральне проносне, оскільки вона стимулює роботу кишківника, посилюючи м’язові скорочення в кишківнику. За словами докторки Амін, вживання однієї-двох чайних ложок рицинової олії може допомогти в разі періодичних закрепів.

Однак, як і в багатьох інших випадках, перед цим слід проконсультуватися з лікарем, додає вона. І майте на увазі, що це не довгострокове рішення. Тому якщо у вас хронічний закреп, вам слід проконсультуватися з медичним працівником.

Чи можна пити рицинову олію?

Технічно, так. Ви можете пити рицинову олію. Але вживати її слід з обережністю і тільки в невеликих, відміряних кількостях – від однієї до двох чайних ложок, каже докторка Амін. І, знову ж таки, під наглядом лікаря.

Надмірне вживання може призвести до дискомфорту в травній системі та зневоднення, тому пийте рицинову олію тільки за рекомендацією лікаря, каже докторка Датта-Томас. «Рицинова олія має сильну дію. Тому завжди починайте з невеликих кількостей і дивіться, як відреагує ваш організм», – додає вона.

То чи корисна рицинова олія для здоров’я?

За умови правильного та безпечного використання рицинова олія може бути корисною та здоровою для більшості людей. «Вона має зволожувальні, протизапальні та протимікробні властивості, що робить її фантастичним інструментом у натуральних практиках краси та здоров’я», – каже докторка Датта-Томас.

Однак, як і більшість речей у житті, рицинова олія не є повністю нешкідливою. Лікарка Датта-Томас наголошує, що вагітним слід уникати застосування рицинової олії без дозволу лікаря, щоб запобігти передчасним переймам і пологам.

За словами Уттамчандані, людям із чутливою шкірою також слід провести пробний тест рицинової олії на невеликій ділянці тіла, щоб переконатися, що вона не викликає подразнення. І знову ж таки, не слід наносити рицинову олію безпосередньо на очі, якщо тільки вона не входить до складу спеціальних очних крапель.

Докторка Амін радить завжди усувати першопричину проблем із травленням і ніколи не використовувати рицинову олію як тривалий проносний засіб.

  • Підсумок: рицинова олія може бути найкращим інгредієнтом для здоров’я шкіри і волосся, травлення і релаксації… За умови, що вона використовується обережно і під керівництвом медичного працівника.

Чули, що корисно використовувати для шкіри бананову шкірку? Але чи правда це? Чи може вона замінити ботокс?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.