Site icon Медіа Інформаційний Гід

Довгоочікуваний метод контрацепції для чоловіків може стати реальністю

Чоловіча контрацепція

Чоловіча контрацепція

Після десятиліть невдалих спроб дослідники заявляють, що вони нарешті досягли прогресу в розробці тривалої та зворотної контрацепції для чоловіків, пише “M.I.G.”. Експериментальний продукт – це гормональний гель, який чоловіки наносять на свої плечі щоденно. З часом цей гель блокує вироблення сперми в яєчках.

Гель був розроблений Національним інститутом охорони здоров’я та некомерційною організацією Population Council. Він використовує два гормони: несторон (прогестин) та тестостерон (чоловічий статевий гормон). Несторон пригнічує виробництво тестостерону в яєчках і, відповідно, розвиток сперми. Проте тестостерон необхідний для нормального функціонування організму, тому гель заміщує достатню кількість гормону для підтримки здоров’я, але недостатньо для утворення сперми, здатної до запліднення.

Результати клінічних випробувань

Від 2005 року дослідники формулюють та вдосконалюють дозування та концентрацію гелю. В останньому випробуванні, яке включало понад 300 пар, вони впевнені, що досягли оптимального результату. Нормальний рівень сперми коливається від 15 мільйонів до 200 мільйонів сперматозоїдів на мілілітр сперми, але дослідження показали, що кількість менше одного мільйона на мілілітр є достатньою для запобігання вагітності.

У клінічному випробуванні 86% чоловіків досягли цього рівня протягом 15 тижнів використання гелю. Для деяких учасників результат був досягнутий ще швидше – протягом чотирьох-восьми тижнів.

Переваги нового методу

Однією з головних переваг гелю є те, що, якщо чоловік пропустить один-два дні використання, його рівень гормонів почне відновлюватися, але сперматозоїди повернуться до рівня, здатного до запліднення, лише через 8-10 тижнів. Це значно знижує ризик небажаної вагітності порівняно з жіночими контрацептивами, які можуть стати менш ефективними навіть при короткостроковому пропуску.

Дослідження також показало, що у чоловіків не спостерігається тих емоційних коливань та депресії, які можуть виникати у жінок при використанні гормональних контрацептивів. Лише невеликий відсоток чоловіків відчував зміни настрою, і дослідники були приємно здивовані малою кількістю таких випадків.

Реальні історії учасників

Метт Тревіньо, 35-річний чоловік з Сакраменто, Каліфорнія, брав участь у дослідженні. Щоранку він наносив трохи гелю на кожне плече, і це стало для нього такою ж звичною процедурою, як прийняття душу або чищення зубів. Він зазначив, що окрім незначного збільшення ваги, він не мав жодних скарг, а навпаки, його сексуальний потяг збільшився.

Його партнерка, Емілі Флетчер, 28 років, також брала участь у дослідженні, відмовившись від свого внутрішньоматкового засобу контрацепції (ВМС). Це вимагало великої довіри до нового методу, особливо після рішення Верховного суду США щодо скасування права на аборт. Проте вони відчували, що участь у дослідженні була важливою.

Майбутнє чоловічої контрацепції

Після завершення використання гелю, кількість сперми у чоловіків повертається до нормального рівня протягом двох-трьох місяців. Багато учасників дослідження після відновлення продовжували ставати батьками, що підтверджує зворотність методу.

Наразі дослідники ведуть розмови з Управлінням з продовольства і медикаментів США щодо проведення фінального випробування гелю. Жоден чоловічий контрацептивний метод досі не досягав такого рівня випробувань. Зазвичай на цьому етапі препарати порівнюють з плацебо, але в даному випадку використання плацебо було б неетичним, оскільки метою є запобігання вагітності.

Цей прорив може змінити правила гри у сфері контрацепції, надаючи чоловікам більше можливостей та відповідальності у плануванні сім’ї.

Планування остаточного випробування

Якщо дослідники отримають дозвіл від FDA на проведення випробування, вони сподіваються розпочати фінальну фазу тестування у 2025 році. Це займе ще кілька років, і вони планують розширити дослідження на більше локацій та залучити більше пар.

Великі випробування зазвичай вимагають значних інвестицій, і докторка Блайт висловила надію, що фармацевтичні компанії зацікавляться цим проектом. Доктор Брайан Нгуєн, акушер-гінеколог з Університету Південної Каліфорнії, який допомагав учасникам з соціальними та поведінковими потребами під час випробування, сподівається побачити гель на ринку і запровадити нову еру гендерної рівності в контрацепції.

“Ми часто думаємо, що чоловіки не усвідомлюють або не хочуть брати участь. Але коли ви думаєте про чоловіків, які знаходяться у дуже близьких стосунках, як жінка може приховувати, що вона відчуває біль, аномальні кровотечі або зміни настрою?” – сказав він.
“Це ліки для пар, що є дуже унікальним.”

Раніше ми повідомляли про новий рекорд народжуваності в Японії.

Exit mobile version