У багатоінституційному дослідженні під керівництвом вчених з Індійського технологічного інституту в Гувахаті та Інституту Бозе в Калькутті було розроблено передовий ін’єкційний гідрогель для локалізованого лікування раку, пише MigNews.
Ця інноваційна терапія на основі гідрогелю доставляє протипухлинні препарати безпосередньо до пухлинних ділянок, значно зменшуючи побічні ефекти, зазвичай пов’язані зі звичайним лікуванням раку. Результати цього дослідження були опубліковані в престижному журналі Materials Horizons. Сучасні методи лікування раку, такі як хіміотерапія та хірургічні втручання, часто мають серйозні обмеження.
Хірургічне видалення пухлин іноді неможливо, особливо для внутрішніх органів, тоді як системна хіміотерапії часто призводить до шкідливих побічних ефектів, впливаючи як на ракові, так і на здорові клітини. Гідрогелі – це тривимірні полімерні мережі на водній основі, здатні поглинати та утримувати рідини. Їх унікальна структура імітує живі тканини, що робить їх придатними для біомедичних застосувань.
При виявленні високих рівнів ракових клітин гідрогель запускає контрольоване вивільнення ліків безпосередньо в пухлину, мінімізуючи його взаємодію зі здоровими тканинами та зменшуючи системні побічні ефекти.
Говорячи про прорив, професор Дебапратім Дас, сказав:
Ця робота є прикладом того, як наукові інновації можуть безпосередньо задовольняти нагальні потреби лікування раку. Унікальні властивості гідрогелю дозволяють йому працювати в гармонії з біологічним середовищем, забезпечуючи точність там, де це найбільше потрібно. Ми в захваті від його потенціалу.
У доклінічних випробуваннях на мишачій моделі раку молочної залози гідрогель продемонстрував надзвичайну ефективність. Одна ін’єкція гідрогелю, наповненого хіміотерапевтичним препаратом доксорубіцином, призвела до ~75% зменшення розміру пухлини протягом 18 днів. Найважливіше те, що гідрогель залишався локалізованим на місці пухлини, стабільно вивільняючи ліки з часом, не викликаючи помітних побічних ефектів на інші органи. Ця інноваційна система підвищує ефективність препарату, одночасно зменшуючи необхідне дозування, таким чином мінімізуючи токсичність. Лабораторні дослідження також продемонстрували, що гідрогель покращує поглинання ліків раковими клітинами, індукує зупинку клітинного циклу та сприяє запрограмованій смерті клітин, таким чином атакуючи пухлини з багатьох фронтів.
Наразі тривають подальші дослідження, щоб з’ясувати максимальну кількість зменшення розміру пухлини одноразовою дозою.
Нагадаємо, що австралійські вчені нещодавно створили ліки проти деменції.
Залишити відповідь