Кава вважається одним із найпопулярніших напоїв у світі. Приміром, є люди, які протягом місяця п’ють одну лише каву. Щоправда, це небезпечно і може призвести до таких наслідків, як аритмія, виразка і панічні атаки. Про це повідомляє MigNews з посиланням на Всі Вісті. Тому ми просимо вас не пробувати такі челенджі. А як щодо вагітності? Чи можна вагітним пити каву щодня?
Ви напевно хвилюєтеся про те, що кофеїн матиме негативний вплив на здоров’я вашої дитини. Ми розуміємо ваші побоювання, тому поділимося думкою експертів з цього приводу.
Чи можна вагітним пити каву
Коротка відповідь – так, вагітним жінкам можна пити каву. Однак під час вагітності важливо стежити за споживанням кави і кофеїну загалом. Кофеїн може вплинути на вашу вагітність і вашу дитину не зовсім зрозумілим чином.
«Найбільша хибна думка, яку я бачу щодо кофеїну, – це те, що люди думають, що її взагалі не можна вживати під час вагітності», – каже акушерка-гінекологиня Лайан Альрахмані. «Пам’ятайте, що вживання кофеїну допустиме і навряд чи принесе шкоду».
Експерти радять вагітним жінкам обмежити споживання кофеїну до 200 міліграмів на день, що може становити не більше однієї чашки кави 230 мл залежно від марки.
Яка кількість кофеїну безпечна під час вагітності?
Офіційна рекомендація становить 200 мг або менше на день. Але деякі експерти вважають, що навіть помірна кількість кофеїну під час вагітності може становити небезпеку.
Раніше дослідження пов’язували високе споживання кофеїну (понад 200 мг на день) з малою для свого гестаційного віку вагою дитини або ризиком внутрішньоутробного обмеження росту. Однак дослідники з Національного інституту здоров’я США виявили, що у жінок, які вживали під час вагітності менш як 200 мг кофеїну на день – лише півчашки кави на день, – діти були трохи меншими, ніж у жінок, які не вживали кофеїн.
Дослідники зазначили, що кофеїн, як вважається, спричиняє звуження кровоносних судин у матці та плаценті, що може зменшити кровопостачання плода і перешкоджати його росту. Вони також заявили, що кофеїн може порушувати вироблення гормонів стресу в плода, що наражає немовлят на ризик швидкого набору ваги після народження, а також ожиріння, серцево-судинних захворювань і діабету в більш пізньому віці.
Однак інші дослідження не виявили зв’язку між помірним споживанням кофеїну під час вагітності (менш як 200 мг на день) і такими проблемами, як низька вага при народженні, викидень або передчасні пологи. Саме тому помірне споживання кофеїну під час вагітності схвалюється більшістю акушерів.
Проте, оскільки дослідження ще не завершені, варто максимально обмежити споживання кофеїну під час вагітності і не перевищувати рекомендовану норму в 200 мг на день.
Способи скоротити споживання кофеїну під час вагітності
Незважаючи на те, що існують вагомі причини скоротити споживання кофеїну під час вагітності, це не завжди легко. Ваше бажання випити чашечку ранкової кави може зникнути в першому триместрі, коли почнеться ранкова нудота, і повернутися з новою силою на пізніших термінах вагітності. Або ж вам завжди хочеться пити звичний кофеїн.
Розгляньте деякі з цих порад, які допоможуть вам вести вагітність із низьким вмістом кофеїну:
- Відмовляйтеся від кави поступово. Якщо ви відданий любитель кави, чаю або газованої води, відмова від кофеїну, ймовірно, буде нелегкою. Щоб послабити симптоми – головні болі, дратівливість і млявість, – поступово знижуйте дозу кофеїну (але якомога швидше перейдіть до 200 мг на день).
- Спробуйте суміші з меншим вмістом кофеїну. Почніть з того, що змішуйте каву без кофеїну зі звичайною кавою, поступово збільшуючи співвідношення кофеїну і кофеїну. Або використовуйте більше молока і менше кави. У домашніх умовах спробуйте використовувати меншу кількість меленої кави (або чайного листя) або заварювати каву протягом коротшого часу. Якщо дати чайному пакетику настоятися лише одну хвилину, а не п’ять, кількість кофеїну зменшиться вдвічі.
- Перейдіть на каву без кофеїну. Подумайте про те, щоб перейти на каву або чай, хоча б на другу чашку. У напоях без кофеїну може міститися деяка кількість кофеїну, але зазвичай вона незначна.
- Шукайте інші джерела енергії. Намагайтеся висипатися ночами, лягайте спати раніше і відпочивайте протягом дня, коли це можливо. Правильно харчуйтеся і займайтеся спортом – навіть легкі фізичні навантаження можуть дати вам заряд бадьорості.
- Хоча трав’яні чаї часто не містять кофеїну, перш ніж пити їх, проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Чашка м’ятного або імбирного чаю – це нормально. Але деякі трав’яні чаї небезпечні під час вагітності.
У Мережі обговорюють незвичайний спосіб визначити вагітність – за допомогою цукру. Дізнайтеся, як це зробити вам.
Залишити відповідь