Чому сіпається око? Вам не вистачає одного важливого мікроелемента

Ми розповімо, як уникнути його дефіциту.

Людський організм створений для того, щоб подавати ранні сигнали, коли щось не так. Ваше завдання – інтерпретувати їх, що іноді буває непросто зробити. Зрештою, не всі попереджувальні сигнали вашого тіла пов’язані з болем або виглядають як щось небезпечне. Наприклад, візьмемо сіпання повік. Чому раптом у вас сіпається око?

Це звичайне явище, хоча якщо воно стає сильним, то має спеціальну назву, як зазначають у Клівлендській клініці: блефароспазм. У більшості випадків сіпання повік не потребує невідкладної допомоги. Але вони вимагають від вас уваги, вважає MigNews.

Чому сіпається око?

Сіпання повік може здатися несуттєвим подразником, оскільки насправді воно не болить. І в багатьох випадках це може бути не більше ніж швидкоплинне відчуття, яке минає в одну мить.

Однак якщо напади сіпання повік повторюються регулярно, можливо, ваш організм намагається послати вам сигнал тривоги.

Як не дивно, сигнал тривоги може не мати жодного стосунку до вашого ока або навколишньої його області. Навпаки, регулярні сіпання повік можуть свідчити про щось зовсім інше. Зокрема, воно може свідчити про те, що у вашому раціоні не вистачає найважливішої поживної речовини – магнію.

Зв’язок між магнієм і м’язами

Чому дефіцит магнію може призвести до мимовільного сіпання повік? Відповідь криється в ролі магнію як ключової поживної речовини в системі організму людини і помічника м’язів, а також у всеосяжній конструкції повік.

Магній підтримує здоров’я кісток, судин і серцево-судинної системи. Він також необхідний для регуляції стрибків цукру і створення будівельних блоків людських клітин. Без магнію ваше тіло не зможе функціонувати на оптимальному рівні.

Наприклад, ви можете легше втомлюватися, відчувати м’язові судоми або насилу контролювати хронічні захворювання, що викликають запалення. Ви навіть можете виявити, що ваші м’язи спазмуються. В огляді, опублікованому 2023 року в журналі Nutrients, дослідники встановили, що існує зв’язок між дефіцитом магнію і м’язовими реакціями, такими як судоми і спазми у літніх людей.

По суті, ваші м’язи можуть почати періодично скорочуватися через недостатній рівень магнію – і саме тут у справу вступає повіка. Анатомічна структура повік включає в себе м’язи, сухожилля і зв’язки. Повіки, як і інші м’язи, залежать від магнію. Коли рівень магнію в організмі падає, повіки можуть почати тремтіти, що є попереджувальним знаком для вжиття заходів.

Способи усунення дефіциту магнію

Чому сіпається око? Вам не вистачає одного важливого мікроелемента
Лосось завжди був одним із найздоровіших видів риби і є чудовим джерелом магнію, Джерело: unsplash.com

Хоча сіпання повік може бути симптомом нестачі магнію, ви не можете бути впевнені в точних показниках магнію, якщо не зробите аналіз крові. WebMD зазначає, що цільовий рівень магнію для дорослих перебуває в діапазоні від 1,7 до 2,2 міліграма на децилітр (мг/дл). Отже, якщо у вас часто сіпаються повіки, а в результаті лабораторних досліджень ви виявили, що рівень магнію в крові нижчий за 1,7 мг/дл, можливо, вам варто включити у свій раціон більше магнію.

Є кілька способів поповнити запаси магнію. Перший полягає в прийомі добавок або ліків, що містять магній. За даними Національного інституту здоров’я США (NIH), магній, який розчиняється в рідині (а не чинить опір розчиненню), має більшу біодоступність. NIH рекомендує шукати добавки та препарати, що мають такі властивості, наприклад, магній у лактатній або лимонній формі, а також такі продукти, як гідроксид магнію. Другий спосіб відновити рівень магнію – їсти продукти з високим вмістом магнію, включно з горіхами, бобовими, цільним зерном, лососем, листяною зеленню і бананами.

Що робити, якщо рівень магнію в організмі в нормі, а проблеми з сіпанням очей залишилися? У цьому разі вам варто вивчити інші поширені причини сіпання очей. Це може бути все: від надмірного вживання кофеїну та сильного стресу до впливу забруднювальних речовин і перенапруження очей.

Не всі люди знають, що таке хвороба Шегрена. Але, на жаль, вона небезпечна й особливо характерна для жінок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.