Американське посольство в Києві виступило із публічним застереженням щодо ймовірності нових масованих повітряних атак з боку Росії. У повідомленні наголошується: протягом останніх тижнів зафіксовано зростання інтенсивності як ракетних обстрілів, так і атак дронів-камікадзе по українських містах. Громадянам рекомендують не зволікати з діями під час повітряної тривоги та бути готовими до негайної евакуації в укриття, пише MigNews з посиланням на джерело Ua.usembassy.gov.
У заяві посольства США йдеться про постійний ризик масштабних атак, тому варто зберігати пильність і заздалегідь знати, де розташоване найближче бомбосховище.
Американські дипломати підкреслюють:
Ми закликаємо бути уважними, стежити за сигналами тривоги та не ігнорувати небезпеку. У разі повітряної тривоги – негайно прямуйте в укриття.
Як діяти під час повітряної тривоги
У разі отримання сигналу про повітряну загрозу важливо швидко і без паніки перейти в безпечне місце. Найнадійнішими залишаються капітальні укриття — підвали, метро, підземні переходи. Якщо ж такого поблизу немає, слід знайти приміщення без вікон, бажано з товстими стінами.
Також фахівці з надзвичайних ситуацій нагадують:
- не знімайте тривогу самостійно. Чекайте офіційного відбою
- уникайте перебування біля вікон та балконів. Вибухова хвиля може розбити скло навіть на відстані
- заздалегідь зберіть тривожну валізку. У ній мають бути документи, вода, ліки, ліхтарик, павербанк, теплий одяг та засоби зв’язку
Чому США попереджають саме зараз
Заява посольства США пролунала на тлі активізації російських атак, зокрема використання високоточного озброєння та БпЛА типу «Shahed». За даними Повітряних сил ЗСУ, у травні було зафіксовано рекордну кількість ракетних обстрілів, більшість з яких були спрямовані на об’єкти критичної інфраструктури, житлові квартали та залізничні вузли.
Коли очікувати наступних атак
Військові експерти зазначають, що російські обстріли зазвичай активізуються вночі або під ранок, а також у дні, коли погода сприяє запуску дронів. Проте передбачити точний час неможливо, тому громадянам радять дотримуватись режиму готовності 24/7.
У містах України вже запроваджено підвищений рівень пильності, а системи ППО працюють у посиленому режимі. Проте жодна система не гарантує стовідсоткового захисту, тому власна безпека — у руках кожного.
Що робити, якщо ви на вулиці під час тривоги
Якщо сигнал тривоги застав вас на вулиці, дійте негайно:
- зайдіть у найближче укриття або підземне приміщення
- якщо такого немає, лягайте на землю поруч із виступом чи бордюром, закривши голову руками
- уникайте мостів, тунелів, транспортних вузлів та інших потенційно небезпечних об’єктів
Поради на випадок тривалої небезпеки
У разі затяжних атак або відключень електроенергії корисно:
- мати паперову копію важливих контактів, карти укриттів і джерел води
- зарядити всі пристрої заздалегідь і тримати павербанк напоготові
- встановити на телефон додаток “Повітряна тривога” або інший офіційний трекер оповіщення.
Днями також стало відомо, що Путін готує ядерний сценарій для України.