Що таке РЕБ і як засоби радіоелектронної боротьби протидіють ворожим ракетам

РЕБ виконує одну з найважливіших ролей на фронті.

У часи, коли технології визначають успіх на полі бою, українські інженери та науковці зосереджені на розвитку передових систем радіоелектронної боротьби (РЕБ). Розробки є ключовим елементом для захисту та ефективних дій на фронті, тому MigNews розкаже детальніше про це.

Що таке РЕБ?

Радіоелектронна боротьба (РЕБ) – це сукупність заходів, спрямованих на нейтралізацію ворожих радіоелектронних засобів та створення перешкод у роботі систем зв’язку супротивника. Основна мета РЕБ – виявлення ворожих засобів спостереження, їх дезорієнтація та захист власних радіоелектронних систем від зовнішнього впливу.

Системи РЕБ дозволяють виявляти та блокувати радіо-, мобільний і супутниковий зв’язок противника, виводити з ладу електронні пристрої, порушувати супутникову навігацію та дезорієнтувати ворога, замінюючи реальні координати на хибні.

Типи та можливості РЕБ

Системи радіоелектронної боротьби відрізняються за розміром і формою: від компактних пристроїв, які можна носити в кишені, до великих радарних масивів і передавачів-приймачів, що встановлюються на вантажівки.

За дальністю дії РЕБ поділяються на:

  • Тактичні – з радіусом до 50 км,
  • Оперативно-тактичні – до 500 км,
  • Стратегічні – понад 500 км.

Що таке РЕБ противника

Росіяни активно застосовують так звані «окопні РЕБ» із дальністю дії до 10 км. Ці пристрої ефективно виявляють і нейтралізують безпілотники, роблячи їх некерованими.

Загарбники також активно використовують РЕБ для коригування курсу високоточних боєприпасів, таких як HIMARS та Excalibur, а також для боротьби з українськими безпілотниками. Завдяки РЕБ, росіяни можуть виснажувати та виявляти розташування українських систем протиповітряної оборони (ППО). Без захисту від ворожого РЕБ, підрозділи ЗСУ стають більш уразливими для атак FPV-дронів і артилерії на лінії фронту.

До речі, в Україну вже повинні були поставити новітні системи для бою і захисту від РЕБ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.