Станом на 1 травня 2025 року територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Полтавщини вже видали понад півтори тисячі постанов на блокування банківських рахунків осіб, які порушили мобілізаційні правила. Зокрема, це стосується тих, хто не сплатив штрафи за порушення. У разі несплати штрафів до них будуть застосовані серйозні санкції, включаючи арешт коштів на рахунках та конфіскацію майна. У випадку наявності автомобіля, його можуть передати на потреби Збройних сил України, пише MigNews з посиланням на джерело Suspilne.media.
Чому накладаються санкції?
Про це повідомили в Міністерстві юстиції України, підкреслюючи, що блокування рахунків відбувається у межах виконавчого провадження після винесення постанови про адміністративне правопорушення. Якщо штраф не сплачено у встановлений термін, справа передається до виконавчої служби, яка здійснює стягнення. Також можливе стягнення подвійної суми штрафу і витрат на облік правопорушень, визначених Кабінетом Міністрів України.
Які санкції застосовуватимуться?
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП), штраф необхідно сплатити не пізніше ніж через 15 днів з моменту вручення постанови. У разі несплати штрафу, постанову передають до виконавчої служби, яка має право накладати арешт на кошти на рахунках порушника, а також на інше майно, крім того, що не підлягає арешту.
Майно, на яке не можна накласти арешт
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, арешт не накладається на предмети, необхідні для щоденних фізіологічних та гігієнічних потреб (одяг, посуд, засоби гігієни), меблі, один холодильник та телевізор, а також продукти харчування на три місяці, необхідні для особистого споживання.
Однак майно, яке залишається після виконання цих вимог, може бути конфісковано. Зокрема, це стосується автомобілів та житла, які можуть бути передані на потреби Збройних сил України.
Як вилучатимуть майно на користь ЗСУ?
Арештоване майно, включаючи автомобілі, може бути безоплатно передане для потреб Збройних сил України, якщо воно не реалізовано через судовий процес. Таке рішення може ухвалити місцева військова адміністрація, і це передбачено законодавством України, зокрема Законом “Про правовий режим воєнного стану”.
Раніше ми писали про те, що згідно з новим законопроєктом, поліція зможе вилучати водійські посвідчення у тих, кого суд тимчасово обмежив у праві керування автомобілем за поданням територіального центру комплектування.
Залишити відповідь