Більшість військових ТЦК відправлено на передову: хто залишився працювати у територіальних центрах

Йдеться про значну частину персоналу ТЦК.

Майже 70% військовослужбовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), які не мали обмежень за станом здоров’я, були переведені до бойових частин у 2024–2025 роках. Про це розповів начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Ткаченко, повідомляє MigNews.

За його словами, йдеться про значну частину персоналу ТЦК, однак точна кількість таких військовослужбовців не розголошується. Це пояснюється тим, що загальна чисельність працівників територіальних центрів належить до інформації, яка не підлягає публічному оприлюдненню з міркувань безпеки.

Ткаченко зазначив:

Ті військові, які не мали жодних медичних протипоказань, вже переведені до бойових підрозділів. Це — частина планової ротації в умовах тривалої війни.

За його словами, така ротація дозволяє ефективніше використовувати бойовий ресурс армії, залучаючи досвідчених спеціалістів до виконання завдань на передовій.

Водночас, як розповів представник штабу Сухопутних військ, сьогодні склад ТЦК суттєво змінився. Близько половини теперішнього персоналу центрів — це військові, які мають статус поранених або тих, хто зазнав контузії під час бойових дій. Вони більше не можуть проходити службу на фронті, однак виконують важливі завдання у тилу, забезпечуючи безперебійну роботу системи комплектування.

Ще орієнтовно 20% штату становлять цивільні працівники. Йдеться про осіб, які не підлягають мобілізації, зокрема кухарів, юристів, бухгалтерів, операторів служби документації та інших спеціалістів, що забезпечують життєдіяльність центрів. Саме вони допомагають підтримувати щоденну адміністративну та логістичну діяльність ТЦК у кожному регіоні країни.

За словами Ткаченка, така кадрова структура дозволяє не тільки зберігати ефективність функціонування територіальних центрів, але й компенсувати нестачу особового складу в бойових частинах. Зміни в організації роботи ТЦК є частиною ширшої стратегії ЗСУ, спрямованої на посилення обороноздатності країни та більш гнучке використання людського ресурсу.

Дізнайтесь, що таке електронна ВЛК і як вона працюватиме з 1 квітня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.